Europos Tarybos teisingumo ministrų konferencija Sofijoje
2016 m. balandžio 21-22 d. Sofijoje, Bulgarijoje, vyko aukšto lygio Teisingumo ministrų konferencija, kurią kartu su Europos Taryba organizavo Bulgarijos Teisingumo ministerija. Renginio tikslas – sudaryti galimybes 47 ET šalims narėms užmegzti aktyvų dialogą su ET ir aptarti problemas, susijusias su teismų nepriklausomybe ir nešališkumu.
Šis renginys yra platforma diskusijai kaip geriau nustatyti ir suplanuoti ET ir valstybių narių iniciatyvas, kurios užtikrintų teisės viršenybę ir parengtų jungtinį atsako į iššūkius Europoje mechanizmą. Konferencijoje Europos teisingumo ministrai priėmė ET veiksmų planą, skirtą stiprinti teismų nepriklausomumą ir nešališkumą 2016-2019 m. Lietuvą renginyje atstovavo teisingumo viceministras Julius Pogojus ir Teisėjų tarybos pirmininkas Egidijus Laužikas.
Nuotrauka @ Council of Europe