ET MINISTRŲ KOMITETO POSĖDYJE PRISTATYTI VILNIAUS RYTŲ PARTNERYSTĖS SUSITIKIMO REZULTATAI IR PAREIŠKIMAS APIE ĮVYKIUS KIJEVE
LR ambasadorius prie ET Gediminas Šerkšnys gruodžio 11 d. ET ministrų komiteto posėdyje pristatė lapkričio 28 - 29 d. Vilniuje vykusio ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimo rezultatus, glaudžiai susijusius su ET veikla demokratijos, žmogaus teisių ir teisės viršėnybės srityje.
"Prieš ketverius metus, kai Rytų partnerystės perspektyva buvo pradėta, mūsų kaimynės pasirinko europinį demokratinės institucijų plėtros, pagarbos žmogaus teisėms kelią. Nuo to laiko pasiektas ženklus progresas. Rytų partnerystė, grįsta bendromis vertybėmis, tęsis, priklausomai nuo šalių įgyvendinamų reformų" - kalbėjo ambasadorius, pacituodamas ir ES komisaro Štefano Fulės žodžius vakar Europos parlamente, kad Vilniaus susitikimas dar nesibaigė, jis tebesitęsia Kijevo gatvėse. Ambasadorius taip pat pristatė Ministrų komitetui UR ministro L.Linkevičiaus susirūpinimo pareiškimą dėl paskutiniųjų įvykių Uкrainoje: http://old.urm.lt/index.php?4104222202
ET ministrų komitetas svarsto Generalinio sekretoriaus siūlymą skubiai įsteigti nepriklausomą trišalę komisiją įvykiams Kijeve ištirti.