Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE EUROPOS TARYBOS

Adresas: 42, Rue Schweighaeuser  67000 Strasbourg  FRANCE

plačiau »

Tel. +33 390 411750
El. paštas

PASIRAŠYTA EUROPOS TARYBOS KONVENCIJA DĖL SMURTO PRIEŠ MOTERIS IR SMURTO ARTIMOJE APLINKOJE PREVENCIJOS IR ŠALINIMO

Sukurta 2013.06.10 / Atnaujinta 2013.06.10 21:13

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 7 dieną susitikimo su Lietuvoje viešinčiu Europos Tarybos (ET) generaliniu sekretoriumi Thorbjørnu Jaglandu metu Lietuvos vardu pasirašė Europos Tarybos konvenciją Dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir šalinimo.

„Stambulo konvencija numato konkrečias priemones kovojant su ypač skaudžia problema – smurtu prieš moteris, smurtu dėl lyties. Turime prisijungti prie tarptautinės bendruomenės pastangų, pasinaudoti siūlomais instrumentais, kad sumažėtų tragiškų atvejų, kai valstybės institucijos nepajėgia apginti aukų nuo smurtautojų artimoje aplinkoje. Džiaugiuosi, kad galimybė pasirašyti šią konvenciją sutapo su gražia Lietuvos narystės ET dvidešimtmečio sukaktimi ir ET generalinio sekretoriaus vizitu Lietuvoje.“, – teigė L. Linkevičius.

Ministras pabrėžė, kad Lietuva konvenciją pasirašė kartu su vienašaliu pareiškimu, kuriuo pažymima, kad valstybė konvencijos nuostatas taikys vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintais principais ir normomis. Panašius pareiškimus pasirašydamos konvenciją padarė Lenkija ir Italija.

„Tai reiškia, kad Konstitucijos normos ir principai nebus peržiūrimi. Ir jei kam nors kyla klausimų dėl šeimos sąvokos pakeitimo– šiuo pareiškimu yra į tuos klausimus atsakyta“, – sakė ministras.

Jis taip pat pažymėjo, kad šis žingsnis reikšmingas ne tik Lietuvai, bet ir visai Europai. Konvenciją jau pasirašė 25 pasaulio valstybės, iš kurių 16 priklauso Europos Sąjungai.

„Mums svarbu, kad nebūtų diskriminacijos, kad vyrų ir moterų bendradarbiavimas būtų lygiavertis, kad vyrautų tarpusavio pagarba, nesmurtiniai konfliktų sprendimo būdai, kad nebūtų tam tikrų išankstinių nuostatų. Kyla klausimų ir dėl kai kurių tradicijų, išskiriančių vyro ir moters vaidmenį šeimoje arba iš anksto padalijančių tam tikras profesijas, atsakomybes ir ypač, jei tos tradicijos siejamos su nepilnavertišku moters vaidmeniu tiek šeimoje, tiek visuomenėje. Tie dalykai turi mums rūpėti. Toks yra šios konvencijos tikslas“, – teigė L. Linkevičius.

Konvencija atverta pasirašymui 2011 m. Stambule, todėl neretai vadinama Stambulo konvencija. Tai pirmas teisiškai įpareigojantis instrumentas Europoje, kuriuo siekiama kovoti su smurtu prieš moteris ir smurtu artimoje aplinkoje. Konvencija numato smurto artimoje aplinkoje prevenciją ir visuomenės švietimą, veiksmus tiriant ir naikinant smurto apraiškas, prisidedant prie visų moterų diskriminacijos formų panaikinimo, skatinant vyrų ir moterų lygybę ir tarptautinį bendradarbiavimą šiose srityse, teikiant pagalbą nevyriausybinėms organizacijoms ir teisėsaugos institucijoms išgyvendinant smurtą prieš moteris ir smurtą šeimose.

Daugiau informacijos aie šią konvenciją rasite Europos Tarybos interneto puslapyje.

Naujienlaiškio prenumerata