Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Bendras Šiaurės ir Baltijos šalių užsienio reikalų ministrų pareiškimas dėl pastarųjų įvykių Baltarusijoje

Sukurta 2020.08.12 / Atnaujinta 2020.08.12 16:25

Danijos, Estijos, Suomijos, Islandijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai pastarųjų įvykių Baltarusijoje kontekste reiškia rimtą susirūpinimą dėl smurto po rinkimų vykstančiose demonstracijose, kurios rengiamos reaguojant į informaciją apie plataus masto rinkimų klastojimą. Mus nepaprastai neramina pranešimai apie demonstracijų dalyvių patirtus sužalojimus.

2020 m. rugpjūčio 9 d. Baltarusijoje vykę prezidento rinkimai vyko Baltarusijai nesilaikant tarptautinių įsipareigojimų ir visuotinai pripažintų demokratijos ir teisinės valstybės principų,  šie rinkimai nebuvo nei laisvi, nei sąžiningi.

Raginame Baltarusijos valdžios institucijas nutraukti politinių oponentų persekiojimą, nedelsiant išleisti į laisvę visus neteisėtai sulaikytuosius ir gerbti žmogaus teises bei laisves. Raginame Baltarusijos valdžią nedelsiant pradėti tikrą politinį dialogą su opozicija, kad būtų išvengta tolimesnio smurto. Liekame įsipareigoję Baltarusijos žmonėms ir atidžiai stebėsime įvykius.

Naujienlaiškio prenumerata