Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
fcb  lt 6 (1).jpg

Šiandien Lietuva ir Lenkija mini Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado 230-ąsias metines.

1791 m. paskelbta Gegužės 3-osios Konstitucija – pirmoji Europoje ir antroji (po JAV) rašytinė Konstitucija. Tarp šio dokumento iniciatorių buvo paskutinis Abiejų Tautų Respublikos karalius Stanislovas Augustas Poniatovskis, švietėjas ir publicistas Hugo Kolontajus, kiti Abiejų Tautų respublikos didikai.

2021 04 21_kreipimasis_maketas_01.jpg

Maloniai kviečiame susipažinti su Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės kvietimu pasaulio lietuviams, kad šie paragintų savo artimuosius Lietuvoje pasiskiepyti nuo COVID-19.

Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną Vilniaus miesto savivaldybės šv. Kristoforo kamerinis orkestras iš LR Seimo rūmų pasaulio lietuviams ir Lietuvai dovanoja šventinį virtualų koncertą „Mes – kartu”. Koncertas rengiamas bendradarbiaujant su LRT ir Pasaulio lietuvių bendruomene (PLB).

LT FCB v16 2_1.jpg

Maloniai kviečiame susipažinti su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio sveikinimu Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga.

Lietuvos Respublika Europos Tarybos Generalinei Sekretorei pateikė ratifikacinius 2016 m. liepos 3 d. Sen Deni priimtos Europos Tarybos konvencijos dėl integruoto požiūrio į saugumą, apsaugą ir paslaugas per futbolo rungtynes ir kitus sporto renginius raštus.

Šiandien Lietuva pažymi Laisvės gynėjų dieną – 1991 metų sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį.

Kviečiame pažiūrėti Sausio 13-osios trisdešimtmečio proga sukurtą URM vaizdo klipą.

Danijos, Estijos, Suomijos, Islandijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai pastarųjų įvykių Baltarusijoje kontekste reiškia rimtą susirūpinimą dėl smurto po rinkimų vykstančiose demonstracijose, kurios rengiamos reaguojant į informaciją apie plataus masto rinkimų klastojimą. Mus nepaprastai neramina pranešimai apie demonstracijų dalyvių patirtus sužalojimus.

Lietuvos Respublika Europos Tarybos Generalinei Sekretorei pateikė ratifikacinius 2005 m. gegužės 16 d. Varšuvoje priimtos Europos Tarybos konvencijos dėl nusikalstamu būdu įgytų pajamų plovimo, paieškos, arešto ir konfiskavimo bei terorizmo finansavimo raštus. Ši konvencija yra vienas iš pagrindinių Europos Tarybos instrumentų, vienijančių valstybių kovos su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu pastangas. Prie Konvencijos besijungiančios valstybės tarptautinėje arenoje įrodo kryptingus veiksmus, nukreiptus į pinigų plovimo užkardymą bei šio nusikaltimo prevenciją.

Kviečiame aplankyti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainę, kur pateikiama svarbiausia informacija keliaujantiems :

https://urm.lt/default/lt/urm-informacija-keliaujantiems/covid19-duk-keliaujantiems

Kovo 11 d. 2.jpg

Lietuvos ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė šiandien vykusio Ministrų Komiteto posėdžio pradžioje pažymėjo, kad Kovo 11 d. Lietuva švenčia svarbią sukaktį – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį. Po ambasadorės pasisakymo parodytas filmas „Lithuania. Independent 30 Years“  ir pristatyta ET patalpose eksponuojama paroda „Įvairovės veidai“. Savo kalboje ambasadorė akcentavo, kad tiek filmas, tiek paroda simbolizuoja laisvę ir pokyčius Lietuvos visuomenėje.

Konferencija.jpg

Vasario 27 d. Strasbūre įvyko aukšto lygio konferencija “Aplinkosauga ir žmogaus teisės“, kurią surengė Europos Tarybos Ministrų komitetui pirmininkaujantis Sakartvelas. Konferencijos tikslas –aptarti sąsajas tarp aplinkosaugos ir žmogaus teisių, nagrinėjant įvairius teisinius instrumentus, tokius kaip Europos žmogaus teisių konvencija, universalias, nacionalines ir regionines iniciatyvas.

52207_002.jpg

2020 m. sausio 23 d. Lietuvos Respublikos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė Europos Tarybos Generalinio Sekretoriaus pavaduotojai Gabriellai Battaini-Dragoni įteikė ratifikacinius 2018 m. spalio 10 d. Strasbūre priimto Protokolo, kuriuo iš dalies keičiama Konvencija dėl asmenų apsaugos ryšium su asmens duomenų automatizuotu tvarkymu, raštus.

20191215_164448.jpg

Tęsdama kasmetinę tradiciją, gruodžio 15 d. Elzaso lietuvių bendruomenė su būriu vaikų susirinko Lietuvos  Respublikos nuolatinėje atstovybėje prie Europos Tarybos  atšvęsti artėjančias Šv. Kalėdas.

20191123_150051_resized.jpg

Lapkričio 23 dieną Lietuvos ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė dalyvavo ceremonijoje, skirtoje Natzveilerio-Štruthofo nacių koncentracijos ir priverstinio darbo stovyklos atradimo 75 -osioms metinėms pažymėti.

51962_001%201.JPEG

2019 m. spalio 24-25 d. Strasbūre vyksta Europos Parlamentų pirmininkų konferencija, kurioje dalyvauja Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata