Įvykus avarijai

Sukurta 2014.11.06

Įvykus avarijai pildoma deklaracija. Tai nustatytos formos dokumentas, kurio tikslas - paaiškinti raštu visas autoįvykio aplinkybes. Dokumentą pasirašius autoįvykio dalyviams, pataisymai nebegalimi, nuo šio momento deklaracija įgauna juridinę reikšmę.

SVARBU:

Pildoma viena deklaracija abiems nukentėjusiems automobiliams.

Deklaracijoje turi būti nurodyta data, aplinkybės ir žinomos pasekmės. Avarijoje nukentėjus žmonėms, būtina iškviesti policiją ir greitąją pagalbą, aiškiai pažymėti nukentėjusių duomenis, nurodyti sužalojimus. Reikia užfiksuoti net lengvus vairuotojo sužalojimus, nes kai kurie sužalojimai gali išaiškėti vėliau ir bus lengviau nustatyti ryšį su avarija. Pildant deklaraciją:

  • tiksliai nurodykite automobilių duomenis;
  • pareikalaukite vairuotojo pažymėjimo, draudimo pažymėjimo ir įsitikinkite, ar draudimo kompanijos pavadinimas ir pilnas adresas tiksliai nurodyti autoįvykio deklaracijoje;
  • patikrinkite automobilių registracijos pažymėjimus, nurodykite įvykio liudininkų vardus ir koordinates. Tik autoįvykio deklaracijoje nurodytų liudininkų parodymais bus remiamasi. Sutuoktinių, šeimos narių ir nukentėjusių automobilių keleivių liudijimai negalioja.

Būtina tiksliai nurodyti materialinius nuostolius, priešingu atveju ekspertai neatsižvelgs į visus patirtus nuostolius ir gali kilti komplikacijų, siekiant gauti kompensacijų.

Deklaracijoje nupiešiamas autoavarijos detales paaiškinanti schema. Nepamiršti:

  • pažymėti kelio ženklų, gatvės pavadinimo; schemoje nurodyti automobilių A ir B padėtį susidūrimo metu, jų judėjimo krypčių; pažymėkite susidūrimo taškus ir nuostolių lygį; pažymėkite autoavarijos liudininkų poziciją susidūrimo metu (liudininkų pavardės ir adresai turi būti nurodomi aukščiau esančiose skiltyse)
  • Įvykus susidūrimui su keliais automobiliais, deklaracija pildoma su kiekvienu automobiliu atskirai.

DĖMESIO:

Deklaraciją pasirašykite tik jeigu sutinkate su visais teiginiais.

 

Naujienlaiškio prenumerata