Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE EUROPOS TARYBOS

Adresas: 42, Rue Schweighaeuser  67000 Strasbourg  FRANCE

plačiau »

Tel. +33 390 411750
El. paštas

Vietos ir regionų valdžios kongreso 34-oji sesija Strasbūre

Sukurta 2018.03.29 / Atnaujinta 2018.03.29 17:16
   50542_001.JPEG Vietos ir regionų valdžios kongreso 34-oji sesija Strasbūre
   Vietos ir regionų valdžios kongreso 34-oji sesija Strasbūre

   2018 m. kovo 27-28 d. vyko Europos Tarybos Vietos ir regionų valdžios kongreso 34-oji sesija. Šioje sesijoje Kongresas aptarė ir priėmė rekomendacijas dėl vietos demokratijos Lichtenšteine, vietos ir regionų demokratijos Latvijoje ir Šveicarijoje bei dėl išriktų vietos atstovų Moldovoje padėties. Kongreso metu toliau buvo tęsiamos diskusijos vietos ir regionų savivaldai aktualia migracijos tema. Renginio metu vyko debatai apie nelydimus pabėgėlių vaikus, po kurių buvo priimtos rekomendacijos ir rezoliucija „Nelydimi pabėgėlių vaikai: vietos ir regionų valdžios vaidmuo ir atsakomybės“.

   2018 m. pavasario sesijoje kalbėjusi ET Vietos ir regionų valdžios kongreso prezidentė Gudrun Mosler- Törnström akcentavo vietos ir regionų valdžios vaidmens svarbą dabartinių iššūkių kontekste ir kaip svarbu toliau remti vietos, regionų ir Kongreso veiklą. Šioje sesijoje taip pat dalyvavo ir pranešimus skaitė ETPA prezidentas Michele Nicoletti ir ET Ministrų komitetui pirmininkaujančios Danijos Ekonomikos ir vidaus reikalų ministras Simon Emil Ammitzbøll-Bille, diskusijose apie žmogaus teisių vietos ir regionų lygiu skatinimą dalyvavo ET Žmogaus teisų komisaras Nils Muižnieks.

   Kongreso sesijos metu taip pat buvo pasirašytas atnaujintas Vietos ir regionų valdžios kongreso ir Europos regionų komiteto bendradarbiavimo susitarimas. Abi institucijos siekia bendrų tikslų ir yra sukūrusios veiksmingo bendradarbiavimo sistemą, skatina decentralizaciją ir piliečių pasitikėjimo vietos valdžia stiprinimą.

   Vietos ir regionų valdžios kongreso sesijos metu pristatytas naujas įrankis, skirtas žmogaus teisių vietos ir regionų lygiu Europoje skatinimui. Tai yra žmogaus teisių vadovas su konkrečiais Europos miestų gerosios praktikos pavyzdžiais. Pirmoji šio vadovo dalis skirta trims labiausiai pažeidžiamoms kategorijoms: pabėgėliams ir migrantams, romams ir klajokliams bei LGBTI asmenims.

   Šios Kongreso sesijos metu vykusio NB8 susitikimo metu kartu buvo paminėtas Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių atkūrimo 100-metis.

   Sesijoje Lietuvos delegaciją sudarė pirmininkas Gintautas Gegužinskas ir delegacijos nariai Nijolė Dirginčienė, Edita Rudelienė bei Vitalijus Mitrofanovas.

   Daugiau informacijos apie 34-ąją ET Vietos ir regionų valdžios kongreso sesiją galima rasti https://www.coe.int/en/web/congress/34th-session .

   Naujienlaiškio prenumerata