Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Vietos ir regionų valdžios kongreso 33-oji sesija Strasbūre

Sukurta 2017.10.25 / Atnaujinta 2017.10.25 11:03
  50038_051.JPEG Vietos ir regionų valdžios kongreso 33-oji sesija Strasbūre

  2017 m. spalio 18-20 d. vyko Europos Tarybos Vietos ir regionų valdžios kongreso 33-oji sesija. Sesijoje Kongresas aptarė ir priėmė rekomendacijas dėl vietos ir regionų demokratijos Serbijoje, Italijoje, Šveicarijoje ir Suomijoje.

  Čekijos Vidaus reikalų ministras Petr Mlsna savo pranešime Kongreso nariams išskyrė aktualiausius politinius klausimus, įskaitant susidariusią situaciją Ispanijoje, kovą su radikalėjimu ir migrantų krizę, pabrėžė svarbų vietos ir regionų valdžios vaidmenį kovojant su korupcija ir pasveikino Kongreso pastangas, siekiant užtikrinti skaidrumą, atskaitomybę ir etiką vietos ir regionų lygiu.

  Daug dėmesio sulaukė ataskaita apie Kišiniovo mero ir Kongreso viceprezidento Dorin Chirtoaca situaciją. Nuo 2017 m. gegužės 26 d. D. Chirtoaca yra taikomas namų areštas bei yra suspenduotos mero funkcijos. Kongresui susirūpinimą kelią tai, kad Moldova nesilaiko Europos vietos savivaldos chartijos nuostatų, vyksta žmogaus teisių pažeidimai. Kongresas įsipareigojo surengti faktų nustatymo misiją į Moldovą 2018 m. ir toliau atidžiai sekti situaciją Kišiniove.

  Sesijos metu buvo organizuotas apskritasis stalas dėl situacijos Mostar mieste, Bosnijoje ir Hercegovinoje. Renginio metu buvo keliamas susirūpinimas Mostar, kur nuo 2008 m. nevyko rinkimai. Kongresas paragino Bosnijos ir Hercegovinos valdžią aktyviai dirbti siekiant priimti tvarų sprendimą ir atstatyti vietos demokratiją Mostar bei įsipareigojo toliau atidžiai stebėti situaciją.

  Dėmesys  buvo skirtas migracijos temai: vyko debatai dėl nelydimų nepilnamečių migrantų vaikų priėmimo Europos miestuose. Debatuose liudijo ir apie savo patirtis pasakojo migrantai iš Sirijos, Somalio ir Afganistano, kurie patvirtino, kad taikomos integracijos priemonės leido jiems toliau tęsti studijas ir sėkmingai įsitvirtinti priimančiose šalyse.

  Pažymint 10-ies metų Europos Vietos Demokratijos Savaitės (ELDW) jubiliejų Kongresas priėmė rezoliuciją, kurioje pabrėžė svarbų ELDW vaidmenį propaguojant ir įtvirtinant demokratiją vietos ir regionų lygiu.

  Lietuvos delegaciją sudarė pirmininkas Gintautas Gegužinskas ir delegacijos nariai Nijolė Dirginčienė, Edita Rudelienė bei Vitalijus Mitrofanovas. Lietuvos jaunimui šioje sesijoje atstovavo VšĮ „Mes darom“ vadovė Kristina Baranauskaitė.

  Naujienlaiškio prenumerata