Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Vietos ir regionų valdžios kongreso 32-oji sesija Strasbūre

Sukurta 2017.03.31 / Atnaujinta 2017.04.03 11:45
  Vietos ir regionų valdžios kongreso 32-oji sesija Strasbūre

  2017 m. kovo 28-30 d. vyko Europos Tarybos Vietos ir regionų valdžios kongreso 32-oji sesija. Sesijoje buvo daug dėmesio skirta migrantų ir pabėgėlių, atvykstančių į Europą, problemoms. Pristatyta Kongreso kartu su ET GS Specialiuoju atstovu migracijai T. Boček parengta ataskaita, patvirtintos išvados dėl tolesnių veiksmų vietos ir regionų lygiu.

  Renginyje taip pat vyko aktyvios diskusijos dėl merų padėties Turkijoje. Šiuo klausimu priimtos rekomendacijos bei rezoliucija, kurioje Kongresas kreipiasi į ET Ministrų Komitetą su prašymu paraginti Turkijos valdžios atstovus atšaukti centrinės valdžios paskirtus merus ir atstatyti municipalines tarybos teises išrinkti merą. Dar vienas aktualus sesijoje svarstytas klausimas – kova su neapykanta romams. Kongresas priėmė deklaraciją, kurioje merai įsipareigoja ginti žmogaus teises ir demokratinius principus ir atmesti visas diskriminacijos formas, smurtą, priekabiavimą, neapykantos kurstymą ir neapykantą kurstančias kalbas prieš romus ir klajoklius. Pavasario sesijoje taip pat buvo aptartas Europos savivaldos chartijos kontekste atliekamas Suomijos, Estijos, Islandijos ir Maltos monitoringas. Kongreso sesijoje pranešimus skaitė Kipro Užsienio reikalų ministras Ioannis Kasoulides, Estijos Viešosios administracijos ministras Mihhail Korb, Islandijos Transporto ir vietos valdžios ministras Jón Gunnarsson, Portugalijos Ministro pirmininko pavaduotojas Eduardo Cabrita, Suomijos Vietos valdžios ir viešojo administravimo reformų ministerijos valstybės sekretorius Jari Partanen ir ET Žmogaus teisių komisaras N. Muižnieks. ET Generalinis sekretorius Thorbjørn Jagland padarė pranešimą ir tradiciškai atsakė į klausimus.

  Šioje Kongreso sesijoje Lietuvos delegaciją sudarė pirmininkas Gintautas Gegužinskas ir delegacijos nariai Nijolė Dirginčienė, Edita Rudelienė bei Vitalijus Mitrofanovas. Lietuvos jaunimui šioje sesijoje atstovavo VšĮ „Mes darom“ vadovė Kristina Baranauskaitė.

  Lietuvos delegacija Kongreso sesijos metu organizavo NB8 susitikimą, kuriame buvo plačiau pristatyta Kultūros miestų programa (ICC), vietos demokratijos padėtis ir vykdoma savivaldos reforma Estijoje, aptarti kiti aktualūs klausimai.

  Naujienlaiškio prenumerata