Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Užsienio reikalų viceministras pabrėžė Europos Tarybos pamatinių vertybių ir principų laikymosi svarbą

Sukurta 2016.05.18 / Atnaujinta 2016.05.24 10:25
  Užsienio reikalų viceministras pabrėžė Europos Tarybos pamatinių vertybių ir principų laikymosi svarbą

  Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas gegužės 18 dieną dalyvavo 125-ojoje Europos Tarybos Ministrų komiteto sesijoje, kuri vyko pirmininkavimą Europos Tarybai baigiančios Bulgarijos sostinėje Sofijoje.

  Šiųmetinėje sesijoje, kurios pagrindinė tema buvo „Demokratinis saugumas Europoje iššūkių kupinais laikais“, Ministrų komitetas įvertino Europos Tarybos nuveiktus darbus kovojant su smurtiniu ekstremizmu ir radikalizacija, vedančia į terorizmą, taip pat organizacijos indėlį sprendžiat migracijos krizę. Pasveikintos Europos Tarybos institucijų ir valstybių priimtos priemonės, skirtos padidinti Europos žmogaus teisių konvencijos įgyvendinimo efektyvumą.

  Viceministras pabrėžė, jog reaguodama į pabėgėlių krizę ir ieškodama būdų kovoti su radikalizacija, Europos Taryba negali nusigręžti nuo aktyvių ir įšaldytų konfliktų Europos Tarybos šalyse narėse sprendimo.

  „Krymo aneksija, besitęsianti Rusijos parama separatistams Rytų Ukrainoje, vis labiau įtvirtinama okupuotų Gruzijos regionų aneksija, mėginimas Krymo totorius vaizduoti kaip ekstremistus, yra rimti  nerimą keliantys signalai, į kuriuos būtina griežtai reaguoti tam, kad būtų išsaugotos pamatinės vertybės ir principai, kurių pagrindu sukurta Europos Taryba“, – sakė N. Germanas.

  Viceministras taip pat akcentavo būtinybę prisidėti sprendžiant globalias problemas, tokias kaip migracija, radikalizacija ir kova su terorizmu. Pasak jo, Europos Taryba turi stiprinti bendradarbiavimą su kitomis tarptautinėmis organizacijomis, pirmiausia Jungtinėmis Tautomis.

  Ministrų komiteto sesijos metu pirmininkavimą iš Bulgarijos šešiems mėnesiams perėmė Estija.  Pirmininkavimo laikotarpiu Estija dėmesį skirs žmogaus teisių ir teisės viršenybės internete užtikrinimui, Europos Tarybos lyčių lygybės strategijos įgyvendinimui ir vaiko teisių apsaugos strategijai.

  Europos Taryba – pirmoji politinė Europos valstybių organizacija, įsteigta 1949 m. siekiant stiprinti demokratiją, žmogaus teises ir įstatymo viršenybę, taip pat skatinti Europos kultūrinę tapatybę ir įvairovę, spręsti įvairias socialines problemas.

  Lietuva Europos Tarybos nare tapo 1993 m.

  Naujienlaiškio prenumerata