Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Skiriamuosius raštus įteikė naujoji Lietuvos nuolatinė atstovė prie Europos Tarybos

Sukurta 2015.06.26 / Atnaujinta 2016.05.24 10:55
  Skiriamuosius raštus įteikė naujoji Lietuvos nuolatinė atstovė prie Europos Tarybos

  Lietuvos nuolatinė atstovė prie Europos Tarybos ambasadorė Laima Jurevičienė birželio 26 d. įteikė skiriamuosius raštus ET generaliniam sekretoriui Thorbjornui Jaglandui.

  Ambasadorė Laima Jurevičienė susitikime pažymėjo, kad Lietuva labai vertina Europos Tarybos  vaidmenį ir reikšmingą paramą,  kuriant demokratines institucijas, užtikrinant žmogaus teisių ir teisės viršenybės standartus, ir siekia svariai prisidėti prie ET misijos ir Europos vertybių įtvirtinimo ir plėtros. Šiandien solidi ET ekspertizė itin reikalinga išorės agresiją patiriančiai Ukrainai, todėl ypač remiame ET įgyvendinamą veiksmų planą. Šios krizės akivaizdoje būtina principinga ET pozicija, vertinant kaip šalys narės laikosi prisiimtų įsipareigojimų.  

  Lietuvai svarbūs Europos Tarybos įvardyti prioritetai, tokie kaip kova su radikalizacija ir ekstremizmu, vedančiu į terorizmą, tačiau privalome turėti omenyje, kad iššūkius Europai kelia ne tik religiniai fanatikai ar politikos marginalai, bet ir kai kurios valstybės, naudojančios propagandą ir dezinformaciją, kurstant nesantaiką ar netgi karus. Lietuva ragina teikti deramą atsaką šiai propagandai, kartu palaikydama žiniasklaidos laisvės ir žurnalistų saugumo principus.

  L.Jurevičienė pasidžiaugė, kad Lietuva neseniai ratifikavo naujausius Europos Žmogaus teisių konvencijos 15 ir 16 protokolus, kuriems įsigaliojus, jais numatomi pokyčiai ves ne tik į stipresnę Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) ir nacionalinių valdžios institucijų sąveiką, bet ir į veiksmingesnę žmogaus teisių apsaugą Lietuvoje.

  T.Jaglandas pažymėjo, kad vertina Lietuvą kaip aktyvią Europos Tarybos narę, kurios balsas girdimas daugeliu esminių Europos klausimų. Kalbėdamas apie aktualiausius Europos Tarybos prioritetus, T.Jaglandas pabrėžė teisėsaugos nepriklausomumo, žiniasklaidos laisvės svarbą, ir kovą su radikalizacija ir ekstremizmu, vedančiu į terorizmą. Generalinis Sekretorius itin akcentavo prisijungimo prie naujojo ET konvencijos dėl terorizmo prevencijos papildomo protokolo  dėl užsienio teroristinių kovotojų svarbą.  

  Europos Taryba – Strasbūre 1949 m. įsikūrusi pagrindinė Europos žmogaus teisių organizacija, apimanti 47 šalis nares. Visos šalys narės yra pasirašę pagrindinį Europos Tarybos susitarimą – Europos žmogaus teisių konvenciją. Lietuva yra Europos Tarybos narė nuo 1993 m.

  Naujienlaiškio prenumerata