Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE EUROPOS TARYBOS

Adresas: 42, Rue Schweighaeuser  67000 Strasbourg  FRANCE

plačiau »

Tel. +33 390 411750
El. paštas

Populizmas - Strasbūre vykusio Pasaulio demokratijos forumo tema

Sukurta 2017.11.10 / Atnaujinta 2017.11.10 16:56
  50169_009.JPEG Populizmas - Strasbūre vykusio Pasaulio demokratijos forumo tema

  2017 m. lapkričio 8 – 10 d. dienomis Europos Taryboje  vyko Pasaulio demokratijos forumas. Pasaulio demokratijos forumas yra unikali pasaulinė platforma, kurioje politinių sprendimų priėmėjai ir aktyvistai diskutuoja/aptaria galimus pasaulinio mąsto demokratijos iššūkių sprendimus. Forumu siekiama sustiprinti demokratijos evoliuciją, paskatinti inovacijas, kurias siūlo piliečiai ir nevyriausybinės organizacijos.

  2017 m. Pasaulio demokratijos forumas buvo skirtas aptarti politinių partijų ir žiniasklaidos vaidmenį augančio populizmo kontekste. Populistinė aplinka ir plintančios melagingos naujienos/žinios yra didelė grėsmė demokratijai ir piliečių teisėms. Pasaulio demokratijos forume vykusiose ekspertų laboratorijose ir kituose renginiuose buvo aptartos įvairios iniciatyvos ir pasiūlymai, skirti skatinti demokratiją ir padėti politinio proceso dalyviams priimti racionalius ir faktais paremtus sprendimus. Šiais metais pirmą kartą dėl laboratorijose pateiktų pasiūlymų ir rekomendacijų buvo balsuojama.

  Kiekvienoje Pasaulio demokratijos forumo laboratorijoje pristatomus pasiūlymus ir projektus vertina du pripažinti ekspertai, kurie vadinami „diskutantais“.

  Lietuva su melagingų naujienų/žinių ir dezinformacijos problematika susiduria jau seniai, tad Lietuvos ekspertizė šiuo klausimu yra labai laukiama visame pasaulyje. Dėl šios priežasties į Pasaulio demokratijos forumo laboratorijų „Melagingos naujienos: ar faktų tikrinimas veikia?“  buvo pakviestas „diskutantas“ Simas Čelutka, Vilniaus politikos analizės instituto Europos saugumo programos direktorius, kuris pasidalino Vilniaus politikos analizės institute atliekamų dezinformacijos tyrimų ir melagingų naujienų/žinių dekonstravimo patirtimi bei vertino labaratorijoje siūlomų iniciatyvų ir projektų veiksmingumą.

  Naujienlaiškio prenumerata