Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE EUROPOS TARYBOS

Adresas: 42, Rue Schweighaeuser  67000 Strasbourg  FRANCE

plačiau »

Tel. +33 390 411750
El. paštas

Pasirašyta konvencija dėl integruoto požiūrio į saugumą, apsaugą ir paslaugas per sporto renginius

Sukurta 2016.07.04 / Atnaujinta 2016.07.12 13:50
  Pasirašyta konvencija dėl integruoto požiūrio į saugumą, apsaugą ir paslaugas per sporto renginius

  Liepos 3 d. vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas, kartu su kitų Europos Tarybos valstybių narių atstovais, Lietuvos vardu Prancūzijoje pasirašė Europos Tarybos konvenciją dėl integruoto požiūrio į saugumą, apsaugą ir paslaugas per futbolo rungtynes ir kitus sporto renginius.

  Šios konvencijos tikslas – užtikrinti saugumą, apsaugą ir palankią aplinką per futbolo rungtynes ir kitus sporto renginius. Šiam tikslui visos susitariančios šalys įsipareigojo siekti formuoti tarpsektorinį ir integruotą požiūrį, kuris būtų grindžiamas partneryste ir bendradarbiavimu vietiniu, nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu.

  Naujoje konvencijoje akcentuojama paslaugų per sporto renginius svarba, t. y. siekiama, kad asmenys jaustųsi patogiai, būtų vertinami ir laukiami, siekiama, kad visos paslaugos būtų planuojamos integruotai, o ne atskirai. Taip pat didesnį dėmesį numatoma skirti švietėjiškai veiklai ir prevencijai.

  Konvencija numato kiekvienoje šalyje įsteigti Nacionalinį futbolo informacijos centrą, kuris keisis bendra (strategine, operatyvine ir taktine) informacija, susijusia su tarptautinio lygio futbolo rungtynėmis, palengvins tarptautinį policijos bendradarbiavimą rengiant tarptautinio lygmens futbolo rungtynes, taip pat teiks nacionalinę ekspertinę informaciją apie policijos operacijas, sirgalių judėjimą ir su tuo susijusias grėsmes saugumui ir apsaugai.

  Lietuvoje nuo 2008 m. veikia tokio pobūdžio centras, kuris bendradarbiauja su ES valstybėmis. Ratifikavus konvenciją, centras išsiplės, bus bendradarbiaujama ir su konvencijos šalimis.

  Naujienlaiškio prenumerata