Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Moterų teisės Pasaulio forume demokratijai

Sukurta 2018.11.22 / Atnaujinta 2018.11.22 17:32
   Moterų teisės Pasaulio forume demokratijai
   Moterų teisės Pasaulio forume demokratijai

   Lapkričio 19-21 dienomis Strasbūre vyko Pasaulio forumas demokratijai  (World Forum for Democracy) tema “Lyčių lygybė: kieno tai kova?“ Šio forumo, kurį remia Europos Taryba, tikslas yra aptarti  didžiausius šių dienų iššūkius demokratijoms ir prisidėti prie jų „evoliucijos“. Šių metų forumo dėmesio centre - moterys ir jų teisės.

   Temą pasirinkti paskatino 100 metų sukaktis nuo moterų teisių judėjimų pradžios ir #MeToo kampanija. Forumo tikslas - pasidalinti idėjomis ir gerosiomis praktikomis kaip išgyvendinti diskriminaciją ir smurtą prieš moteris, pažvelgti į moterų lygybės klausimą įvairiose plotmėse: visuomeninėje, privačioje ir ekonominėje.

   Į forumą susirinko 2000 dalyvių iš 80 šalių, buvo perskaityta virš 200 pranešimų. Lietuvos Ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė moderavo diskusiją tema „Kaip sukurti saugią erdvę kibernetinėje erdvėje?“. Apskrito stalo diskusijoje „Ar daugiau moterų sukurtų filmų reiškia daugiau moteriškų filmų?“ dalyvavo ir tyrimą apie moteris Lietuvos kino industrijoje pristatė „Meno avilio” tyrimo vadovė dr. Lina Kaminskaitė-Jančiorienė.

   Naujienlaiškio prenumerata