Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos Respublika prisijungė prie Konvencijos dėl nusikalstamu būdu įgytų pajamų plovimo, paieškos, arešto ir konfiskavimo bei terorizmo finansavimo

Sukurta 2020.05.20 / Atnaujinta 2020.05.20 17:49

Lietuvos Respublika Europos Tarybos Generalinei Sekretorei pateikė ratifikacinius 2005 m. gegužės 16 d. Varšuvoje priimtos Europos Tarybos konvencijos dėl nusikalstamu būdu įgytų pajamų plovimo, paieškos, arešto ir konfiskavimo bei terorizmo finansavimo raštus. Ši konvencija yra vienas iš pagrindinių Europos Tarybos instrumentų, vienijančių valstybių kovos su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu pastangas. Prie Konvencijos besijungiančios valstybės tarptautinėje arenoje įrodo kryptingus veiksmus, nukreiptus į pinigų plovimo užkardymą bei šio nusikaltimo prevenciją.

Konvencijoje reglamentuojami klausimai, susiję su pinigų plovimo ir teroristų finansavimo užkardymu ir prevencija, teroristų finansavimo ir nusikalstamu būdu įgytų pajamų paieška, areštu bei konfiskavimu. Konvencijoje nustatyti nuskalstamų veikų tyrimo metodai, tarptautinio bendradarbiavimo formos ir priemonės Konvencijos tikslams pasiekti. Konvencijos ratifikavimas sudarys teisines prielaidas Lietuvos Respublikoje efektyviau taikyti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos priemones, formuos nepakantumą ir nepalankią erdvę pinigų plovimo ir teroristų finansavimo atsiradimo aplinkybėms.

Lietuvos Respublikai konvencija įsigalios 2020 m. rugpjūčio 1 d.

Naujienlaiškio prenumerata