Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE EUROPOS TARYBOS

Adresas: 42, Rue Schweighaeuser  67000 Strasbourg  FRANCE

plačiau »

Tel. +33 390 411750
El. paštas

Lietuvos ambasadorė pasirašė naujos redakcijos Europos Tarybos konvenciją dėl bendros kino filmų gamybos

Sukurta 2017.06.19 / Atnaujinta 2017.06.19 18:38
    Lietuvos ambasadorė pasirašė naujos redakcijos Europos Tarybos konvenciją dėl bendros kino filmų gamybos

    2017 m. birželio 19 d. Lietuvos ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė pasirašė 2017 m. sausio 30 d. Roterdame priimtą naujos redakcijos ET konvenciją dėl bendros kino filmų gamybos.

    Pakeista konvencija leis Europos Tarybos fondo „Eurimages“, remiančio kūrybinių kinematografinių ir audiovizualinių darbų bendrą gamybą ir platinimą, lėšas naudoti ne tik ET valstybių narių, bet ir kitų šalių kino filmų gamintojams ir platintojams. Tokiu būdu ši konvencija išplės tarpvalstybinio bendradarbiavimo galimybes. Konvencija taip pat pakeičiamos vykdomų projektų finansavimo sąlygos, kurios leis Lietuvos kino filmų gamintojams prisidėti prie didelio biudžeto bendros kino filmų gamybos projektų ir pasisemti vertingos profesinės patirties. Po patikslintos konvencijos pasirašymo bus atliekamos tolesnės šios konvencijos ratifikavimo procedūros – Konvenciją turės ratifikuoti Lietuvos Respublikos Seimas.

    Eurimages yra ET fondas, kuris finansuoja bendrų Europos filmų gamybą, platinimą ir demonstravimą ir nuo jo įkūrimo 1988 m. šis fondas parėmė 1834 europietiškų bendrų filmų gamybą 545 mln. eurų. Daugiau nei 10 Lietuvos filmų yra gavę Eurimages finansavimą.

    Naujienlaiškio prenumerata