Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE EUROPOS TARYBOS

Adresas: 42, Rue Schweighaeuser  67000 Strasbourg  FRANCE

plačiau »

Tel. +33 390 411750
El. paštas

Lietuva tęsia savo paramą ET veiksmų plano Ukrainai įgyvendinimui

Sukurta 2016.05.23 / Atnaujinta 2016.05.24 10:25
   Lietuva tęsia savo paramą ET veiksmų plano Ukrainai įgyvendinimui
   Lietuva tęsia savo paramą ET veiksmų plano Ukrainai įgyvendinimui

   2016 m. gegužės 23 d. Lietuvos Respublikos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė pasirašė susitarimą, kuriuo Lietuva iš Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų skyrė 20 tūkst. eurų Europos Tarybos veiksmų plano Ukrainai įgyvendinimui.

   Veiksmų planas Ukrainai 2015-2017 metams yra bendra Europos Tarybos ir Ukrainos Vyriausybės iniciatyva, kuria yra teikiama ekspertinė pagalba Ukrainai, įgyvendinant reformas žmogaus teisių, teisės viršenybės ir demokratijos srityje. Plane numatyta parama šioms prioritetinėms sritims: konstitucinei reformai ir demokratinių institucijų funkcionavimui, teismų sistemos reformai, demokratinio valdymo tobulinimui, decentralizacijai ir vietos valdžios reformai, kovai su ekonominiais nusikaltimais (korupcija, pinigų plovimu), žmogaus teisių apsaugai. 2014 m. šios iniciatyvos įgyvendinimui Lietuva jau buvo skyrusi 10 tūkst. eurų.

   Lietuva savanoriškais įnašais prisideda prie tarptautinių organizacijų, misijų veiklos ir projektų įgyvendinimo Ukrainoje, siunčia ekspertus dalyvauti nacionalinėmis ir Europos Komisijos lėšomis įgyvendinamuose patirties perdavimo projektuose. Visa Lietuvos valstybinių institucijų parama Ukrainai 2014-2016 m. siekia daugiau nei 4,4 mln. Eur, iš kurių daugiau nei 1,17 mln. Eur sudaro humanitarinė pagalba.

   Naujienlaiškio prenumerata