Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Lietuva tęsia paramą ET veiksmų planams Gruzijoje ir Moldovoje įgyvendinti

Sukurta 2018.12.17 / Atnaujinta 2018.12.17 17:59
    Lietuva tęsia paramą ET veiksmų planams Gruzijoje ir Moldovoje įgyvendinti

    2018 m. gruodžio 14 d. Lietuvos Respublikos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė pasirašė susitarimą, kuriuo Lietuva iš Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų skyrė 20 tūkst. eurų Europos Tarybos veiksmų plano Gruzijai 2016-2019 m. įgyvendinimui ir 10 tūkst. eurų Europos Tarybos veiksmų plano Moldovai 2017-2020 m. įgyvendinimui.

    Šie planai yra bendra Europos Tarybos ir atitinkamų šalių iniciatyva, kuria siekiama padėti Gruzijai ir Moldovai įgyvendinti vykdomas reformas žmogaus teisių, demokratijos ir teisės viršenybės srityse. Minėtose srityse Europos Taryba turi sukaupusi didžiulę patirtį bei ekspertizę, yra labai vertinama tiek paramą gaunančių šalių, tiek ir tarptautinės bendruomenės.

    Europos Tarybos vystomojo bendradarbiavimo veikla vykdoma tiek Europos Tarybos, tiek kaimyninėse šalyse. Šiuo metu Europos Taryba dar turi parengusi ir vykdo veiksmų planus tokiose šalyse kaip Armėnija, Azerbaidžanas, Bosnija ir Hercegovina, Gruzija,  Moldova, Ukraina. Vykdomi bendri  projektai kitose ET šalyse bei kaimyninėse šalyse - Tunise, Maroke ir kitose.

    Naujienlaiškio prenumerata