Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE EUROPOS TARYBOS

Adresas: 42, Rue Schweighaeuser  67000 Strasbourg  FRANCE

plačiau »

Tel. +33 390 411750
El. paštas

Lietuva prisijungė prie dviejų Europos Tarybos konvencijų

Sukurta 2018.09.27 / Atnaujinta 2018.09.27 12:56
    Lietuva prisijungė prie dviejų Europos Tarybos konvencijų

    Rugsėjo 26 dieną Lietuvos ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė įteikė Lietuvos Prezidentės pasirašytus ratifikacinius raštus dėl Europos Tarybos konvencijos dėl terorizmo prevencijos papildomo protokolo ir dėl pataisytos konvencijos dėl bendros kino filmų gamybos.

    Papildomu protokolu dėl terorizmo prevencijos siekiama naujomis, su veiklų kriminalizavimu ir įgyvendinimu susijusiomis nuostatomis papildyti Europos Tarybos konvenciją dėl terorizmo prevencijos. Šios nuostatos turėtų sustiprinti šalių pastangas kovoje su terorizmu ir jo neigiamu poveikiu, palengvinti parengiamojo pobūdžio veikas, kurios gali būti sudarytos sąlygos teroristiniam nusikaltimui įvykdyti, skatinti tarptautinį bendradarbiavimą ir aktyviau keistis informacija, taip pat kriminalizuoti įvairias su terorizmu susijusias veikas. Papildomas protokolas įpareigoja šalis paskirti visą parą be išeiginių veikiantį ryšių palaikymo punktą, kuris laiku teiktų svarbią informaciją apie asmenis, vykstančius į užsienį terorizmo tikslais. Šioms funkcijoms atlikti yra paskiriamas Lietuvos kriminalinės policijos biuras.

    Europos Tarybos konvencijos dėl bendros kino filmų gamybos tikslas – remti tarptautinės kino filmų gamybos plėtrą. Juo Lietuvai bus sudarytos platesnės kino sektoriaus tarpvalstybinio bendradarbiavimo galimybės. Nuo 2007 metų Lietuva yra Europos Tarybos fondo „Eurimages“ narė. Šis fondas suteikė finansinę paramą daugiau kaip 10 bendros gamybos su Lietuva filmų, tarp kurių yra tokie filmai kaip „Sangailės vasara“, „Lošėjas“, „Artimos šviesos“ ir kt. Fondas administruoja keturias kino paramos programas, iš kurių Lietuvos projektai gali dalyvauti dviejose: parama bendrai gamybai ir parama platinimui.

    Naujienlaiškio prenumerata