Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE EUROPOS TARYBOS

Adresas: 42, Rue Schweighaeuser  67000 Strasbourg  FRANCE

plačiau »

Tel. +33 390 411750
El. paštas

L. Linkevičius: didžiausią grėsmę saugumui Europoje kelia šiurkštūs tarptautinės teisės pažeidimai

Sukurta 2015.05.20 / Atnaujinta 2016.05.24 11:09
  L. Linkevičius: didžiausią grėsmę saugumui Europoje kelia šiurkštūs tarptautinės teisės pažeidimai

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 19 dieną Briuselyje dalyvauja kasmetinėje Europos Tarybos Ministrų komiteto sesijoje, kurios pagrindinė tema – demokratinis saugumas Europoje.

  Susitikime ministras pabrėžė, kad didžiausią grėsmę demokratiniam saugumui Europoje kelia šiurkštūs tarptautinės teisės ir Europos Tarybos principų bei standartų pažeidimai.

  „Krymo aneksija, besitęsianti Rusijos parama separatistams ir teroristams Rytų Ukrainoje, įskaitant ginklų tiekimą, Minsko susitarimų ir paliaubų nesilaikymas, taip pat šliaužianti okupuotų Gruzijos regionų aneksija yra aliarmo signalai, kurių laiku neišgirdus gali būti per vėlu išsaugoti pamatines vertybes ir principus, kurių pagrindu sukurta Europos Taryba“, – sakė ministras.

  47 Europos Tarybos šalių narių ministrų darbotvarkėje – diskusija dėl ET indėlio sprendžiant ekstremizmo ir radikalizacijos problemas po teroristinių atakų Europoje, keitimasis nuomonėmis apie didžiausias krizes ir konfliktus Europoje, ypatingą dėmesį skiriant situacijai Ukrainoje ir Gruzijoje.

  Ministrai taip pat aptarė Europos Tarybos atsaką į ekstremizmo ir radikalizacijos grėsmes, vedančias į terorizmą. Sesijoje patvirtintas papildomas protokolas prie Europos Tarybos konvencijos dėl terorizmo prevencijos, numatantis tokių veikų kaip vykimas į užsienį siekiant prisijungti prie teroristinės organizacijos ar dalyvavimas teroristų mokymuose, kriminalizavimas.

  Susitikimo metu Ministrų komitetas pasveikino Europos Tarybos institucijų ir valstybių priimtas priemones, skirtas padidinti Europos žmogaus teisių konvencijos įgyvendinimo efektyvumą.

  Naujienlaiškio prenumerata