Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE EUROPOS TARYBOS

Adresas: 42, Rue Schweighaeuser  67000 Strasbourg  FRANCE

plačiau »

Tel. +33 390 411750
El. paštas

Europos Tarybos vietos vietos ir regionų valdžių kongreso sesija Strasbūre

Sukurta 2016.10.21 / Atnaujinta 2016.10.21 13:49
  Europos Tarybos vietos vietos ir regionų valdžių kongreso sesija Strasbūre

  2016 m. spalio 19-21 d. Strasbūre vyko 31-oji Vietos ir regionų valdžių kongreso sesija. Plenarinės sesijos metu buvo pristatytos 2 ataskaitos: „Korupcijos prevencija ir viešosios etikos propagavimas vietos ir regionų lygiu“ ir „Netinkamas administracinių resursų per rinkimines kampanijas panaudojimas ir išrinktų vietos ir regionų atstovų vaidmuo“. Kongreso atstovai taip pat apsvarstė šias ataskaitas: „Romų ir klajoklių padėtis didėjančio rasizmo ir ksenofobijos kontekste“; „Moterų dalyvavimas ir atstovavimas vietos ir regionų lygiu“; „Lyčių lygybei skirtas biudžetas“ ir „Geras metropolinių teritorijų valdymas“.

  Kongreso komitetai bendroje diskusijoje aptarė Kongreso strategiją, skirtą radikalėjimo miestuose ir regionuose prevencijai. Priimtoje rezoliucijoje raginama vietos ir regionų valdžias konsoliduoti savo veiklą ir patvirtinti metodus, skatinančius pliuralizmą, integraciją ir kultūrinę įvairovę Europos bendruomenėse.

  Kongresas taip pat aptarė parengtas ataskaitas apie vietos ir regionų demokratiją Kroatijoje ir vietos demokratiją Kipre.

  Rudens sesijos metu buvo pristatytos ir patvirtintos rekomendacijos dėl vietos rinkimų stebėjimo Armėnijoje, rinkimų stebėjimo Serbijoje bei regioninių rinkimų Voivodina (vertinimo misija).

  Kongresas ir toliau tęsia politinį dialogą su vyriausybėmis. Šioje sesijoje dalyvavo Estijos, kuri šiuo metu pirmininkauja ET MK, Vidaus reikalų ministras Hanno Pevkur ir Armėnijos Vietos ir regionų administracijos ir vystymosi ministras Davit Loqyan. Kongreso nariai taip pat pasikeitė nuomonėmis su ET GS T. Jagland, ETPA prezidentu P. Agramunt ir ES Regionų komiteto prezidentu M. Markkula. Šis sesija taip pat pasižymėjo atnaujintomis delegacijomis ir naujų Kongreso ir jo rūmų prezidentų išrinkimu. Kongreso prezidente dvejų metų kadencijai pirmą kartą išrinkta moteris. Ja tapo Gudrun Mosler- Törnström (AT, SOC). Vietos valdžios rūmų pirmininku antrai kadencijai perrinktas Anders Knape (SE, EPP-CCE), o Gunn Marit Helgesen (NO, EPP-CCE) išrinkta Regionų valdžios rūmų primininke.

  Kongreso sesijos pabaigoje patvirtinti Kongreso prioritetai 2017-2020 metams.

  Šioje Kongreso sesijoje dalyvavo Lietuvos delegacijos pirmininkas Gintautas Gegužinskas ir delegacijos nariai Nijolė Dirginčienė bei Vitalijus Mitrofanovas. Lietuvos jaunimui rudens sesijoje atstovavo Lietuvos jaunimo tarybos koordinatorė Rita Jonušaitė.

  Daugiau informacijos galima rasti adresu http://www.coe.int/t/Congress/default_en.asp .

  Naujienlaiškio prenumerata