Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos 2019 m. žiemos sesija Strasbūre

Sukurta 2019.02.14 / Atnaujinta 2019.02.14 13:28
  51199_005.JPEG Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos 2019 m. žiemos sesija Strasbūre

  2019 m. sausio 21-25 d. Strasbūre vyko Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) žiemos sesija. Šioje sesijoje Europos Tarybos Ministrų Komitetui pirmininkaujančios Suomijos užsienio reikalų ministras T. Soini pristatė Suomijos pirmininkavimo prioritetus ir kylančius iššūkius Europos Tarybai.

  Sausio 23 d. ETPA plenarinėje sesijoje dalyvavo Suomijos prezidentas S. Niinisto, kuris padarė pranešimą bei atsakinėjo į parlamentarų klausimus. Suomijos Prezidentas, kalbėdamas apie ET 70-metį, akcentavo taikos ir taisyklėmis pagrįstos tarptautinės tvarkos, konstruktyvaus dialogo svarbą.

  Kaip įprasta, į parlamentarų klausimus atsakė ET Generalinis sekretorius T. Jagland.

  Sesijos metu vyko bendra diskusija apie viešojo sektoriaus medijas kaip būtiną sąlygą demokratiniams rinkimams dezinformacijos, propagandos ir žiniasklaidos laisvės kontekste. Taip pat buvo aptarti interneto valdymo ir žmogaus teisių klausimai. ETPA aptarė naujas sąžiningų referendumų gaires, nagrinėjo Šariato teisės suderinamumą su Europos žmogaus teisių konvencija. ETPA nariai taip pat buvo kviečiami įvertinti, ar pilietybės panaikinimas, kaip kovos su terorizmu priemonė, yra su žmogaus teisėmis suderinamas metodas, aptarė tautinėms mažumoms priklausančių asmenų teisių skatinimą. Antroje bendroje diskusijoje daugiausia dėmesio buvo skiriama diskriminacijai, susijusiai su galimybe įsidarbinti ir poreikiu sukurti neįgaliųjų įtrauktį. Per plenarinį posėdį ETPA nariai pažadėjo imtis veiksmų savo nacionaliniuose parlamentuose, siekdami panaikinti seksizmą, priekabiavimą ir smurtą prieš moteris, vadovaudamiesi Asamblėjos Prezidentės iniciatyva #NotInMyParliament.

  Į sesijos darbotvarkę buvo įtrauktos dvi skubios diskusijos:

  „Atvira Rusijos agresija prieš Ukrainą: taikos proceso sutrikimas ir grėsmė Europos saugumui“,- didžioji dauguma parlamentarų palaikė parengtą raportą ir rezoliuciją, debatuose akcentavo situacijos Azovo jūroje de-eskalavimo svarbą bei 24 sulaikytų Ukrainos jūreivių teisių užtikrinimą bei kuo greitesnį paleidimą į laisvę. 

  „Blogėjanti opozicijos politikų padėtis Turkijoje: kas gali būti padaryta, kad apgintume jų teises Europos Tarybos šalyje narėje“,- diskusijų metu buvo akcentuojama EŽTT sprendimų vykdymo svarba, blogėjanti žodžio laisvės, nepriklausomos teismų sistemos, opozicijos politikų teisių padėtis Turkijoje.

  Sesijos metu taip pat priimtos šios svarbios rezoliucijos:

  „Magnistkis ir daugiau – kovojant su tikslinių sankcijų išvengimu“, „Gairių skirtų sąžiningiems referendumams užtikrinti atnaujinimas“, „Atvira Rusijos agresija prieš Ukrainą: taikos proceso sutrikimas ir grėsmė Europos saugumui“, „Blogėjanti opozicijos politikų padėtis Turkijoje: kas gali būti padaryta, kad apgintume jų teises Europos Tarybos šalyje narėje“ ir kt.

  ETPA žiemos sesijoje dalyvavo LR Seimo nariai A. Butkevičius, V. Ačienė, K. Masiulis, R. Tamašunienė, E. Vareikis, E. Zingeris. ETPA sesijos metu Strasbūre lankėsi Lietuvos kandidatas į ET Generalinius Sekretorius A. Kubilius, tai buvo pirmasis Lietuvos kandidato apsilankymas Europos Taryboje.

  Daugiau informacijos apie vykusią sesiją galima rasti adresu: http://website-pace.net/en_GB/web/apce/previous;

  Nuotraukoje : Suomijos užsienio reikalų ministras T. Soini

  Naujienlaiškio prenumerata