Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos 2018 m. žiemos sesija Strasbūre

Sukurta 2018.01.26 / Atnaujinta 2018.01.26 17:07
  50337_028.JPEG Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos 2018 m. žiemos sesija Strasbūre

  2018 m. sausio 22-26 d. Strasbūre vyko Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos žiemos sesija, kurios metu buvo išrinktas naujas ETPA prezidentas Michele Nicoletti (Italija, SOC) ir nauja ET Žmogaus teisių komisarė Dunja Mijatovic (Bosnija ir Hercegovina), kuri nuo balandžio 1 d. pakeis 6-ių metų kadenciją baigiantį Žmogaus teisų komisarą Nils Muižnieks.

  Tarp svarbiausių šioje Asamblėjos sesijoje priimtų dokumentų yra ETPA rezoliucija dėl karo Ukrainoje humanitarinių pasekmių, rezoliucija dėl Izraelio – Palestinos taikos proceso ir rezoliucija dėl regioninių ar mažumų kalbų Europoje apsaugos ir skatinimo.

  ETPA žiemos sesijos metu taip pat vyko debatai dėl Bosnijos ir Hercegovinos įsipareigojimų laikymosi, buvo pristatytos ETPA periodiškai atliekamos apžvalgos dėl Estijos, Graikijos, Vengrijos ir Airijos įsipareigojimų ET laikymosi.

  Baigiantis ET Žmogaus teisių komisaro N. Muižnieks kadencijai, jis pristatė savo šešerių metų veiklą ir 2017 m. veiklos ataskaitą. Į ETPA sesiją atvyko ir kalbas pasakė Armėnijos prezidentas Serz Sargsyan, Austrijos prezidentas Alexander Van der Bellen, Danijos Princesė Mary, Danijos Ministras pirmininkas Lars Løkke Rasmussen.

  Tradiciškai pranešimą Parlamentinėje Asamblėjoje skaitė ET GS T. Jagland, o vėliau atsakė į parlamentarų užduotus klausimus. ET Ministrų komitetui pirmininkaujančios Danijos užsienio reikalų ministras Anders Samuelsen apžvelgė ET MK priimtus sprendimus bei pristatė būsimus Danijos pirmininkavimo ET MK renginius.

  Sesijos metu ET būstinės kieme vyko Holokausto paminėjimo dienos ceremonija, kurios metu ET Generalinis sekretorius T. Jagland, Austrijos prezidentas Alexander Vam der Bellen, Izraelio ambasadorius prie tarptautinių institucijų Prancūzijoje Carmel Shama-Hacohen kartu su ETPA prezidentu M. Nicoletti pasakė kalbas Holokausto aukoms atminti.

  ETPA žiemos sesijoje dalyvavo LR Seimo nariai E. Vareikis, E. Zingeris, K. Masiulis, V. Poderys ir R. Tamašunienė.

  Daugiau informacijos apie vykusią sesiją galima rasti adresu http://website-pace.net/en_GB/web/apce/plenary-session .

  Naujienlaiškio prenumerata