Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE EUROPOS TARYBOS

Adresas: 42, Rue Schweighaeuser  67000 Strasbourg  FRANCE

plačiau »

Tel. +33 390 411750
El. paštas

Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos 2018 m. vasaros sesija Strasbūre

Sukurta 2018.06.29 / Atnaujinta 2018.07.02 12:55
   50808_037.JPEG Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos 2018 m. vasaros sesija Strasbūre
   50776_005.JPEG Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos 2018 m. vasaros sesija Strasbūre
   50814_006.JPEG Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos 2018 m. vasaros sesija Strasbūre

   2018 m. birželio 25-29 d. Strasbūre vyko Europos Tarybos Parlamentinės asamblėjos vasaros sesija, kurios metu buvo išrinkta nauja ETPA prezidentė šveicarė Liliane Mary-Pasquier. Buvęs ETPA prezidentas M. Nicoletti tapo Parlamentinės Asamblėjos vicepirmininku.

   Šioje sesijoje tradiciškai į parlamentarų klausimus atsakė ET Generalinis sekretorius T. Jagland, apie ET Ministro komiteto nuveiktus darbus kalbėjo ir iššūkius Europos Tarybai pristatė ET MK pirmininkaujančios Kroatijos užsienio reikalų ministrė Marija Pejčinović Burić.

   ETPA sesijoje svečio teisėmis lankėsi ir pranešimus skaitė Kroatijos Ministras pirmininkas Andrej Plenković, Slovakijos Ministras pirmininkas P. Pellegrini ir Liuksemburgo užsienio ir Europos reikalų ministras Jean Asselborn.

   Vasaros sesijos metu Lietuvos delegacijos pirmininko pavaduotojo E. Vareikio pranešimo pagrindu buvo priimta rezoliucija ir rekomendacija dėl žmogaus teisių gynėjų apsaugos Europos Tarybos šalyse narėse ir E. Zingerio iniciatyva parengta ir priimta rezoliucija bei rekomendacija dėl Ukrainos piliečių Rusijos Federacijos sulaikytų kaip politiniai kaliniai. Taip pat priimtos tokios svarbios rezoliucijos ir rekomendacijos kaip dėl LGBTI persekiojimo Čečėnijoje (Rusijos Federacija) ir dėl naujų apribojimų NVO veiklai Europos Tarybos šalyse narėse.

   Šios sesijos metu buvo įteikti Europos diplomai ET šalių miestams. Garbingas apdovanojimas buvo įteiktas Naujosios Akmenės merui V. Mitrofanovui. Europos diplomai taip pat buvo įteikti Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Lenkijos, Slovakijos, Turkijos ir Ukrainos miestams.

   ETPA pavasario sesijoje dalyvavo LR Seimo nariai E. Vareikis, E. Zingeris, K. Masiulis, S. Gentvilas, R. Tamašunienė ir V. Ačienė.

   Daugiau informacijos apie vykusią sesiją galima rasti adresu http://website-pace.net/en_GB/web/apce/plenary-session .

   Naujienlaiškio prenumerata