Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos 2018 m. pavasario sesija Strasbūre

Sukurta 2018.04.27 / Atnaujinta 2018.04.27 16:46
  50569_020.JPEG Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos 2018 m. pavasario sesija Strasbūre

  2018 m. balandžio 23-27 d. Strasbūre vyko Europos Tarybos Parlamentinės asamblėjos pavasario sesija, kurioje daugiausiai dėmesio susilaukė Nepriklausomos išorinio tyrimo komisijos publikuota ataskaita dėl ETPA nariams pateiktų kaltinimų korupcija.

  Šioje sesijoje taip pat buvo priimtos 2 rezoliucijos, susijusių su žurnalistų padėtimi ir žiniasklaidos laisve Europoje bei 2 rezoliucijos, susijusios su ET šalyse įvesta nepaprastąja padėtimi ir išlygomis dėl Europos žmogaus teisių konvencijos 15 straipsnio netaikymo. Daug dėmesio skirta ir Ukrainai: priimta rezoliucija dėl perkeltų asmenų humanitarinių poreikių ir teisių Europoje, kurioje ETPA ragina Ukrainą ir Rusiją įsteigti komisiją dėl kompensacijų ar turto sugrąžinimo perkeltiems asmenims iš Donbaso regiono ir Rusijos aneksuoto Krymo. Po pristatytos ataskaitos apie hibridinį karą priimta rezoliucija dėl teisinių iššūkių susijusių su hibridiniu karu ir įsipareigojimais žmogaus teisėms.

  Kaip ir kasmet ETPA paskelbė 2018 metų Europos Prizo nugalėtoją. Šiais metais juo tapo Ukrainos miestas Ivano-Frankiysk. Apdovanojimą ETPA skiria miestui, kuris aktyviausiai propaguoja Europos idealus, aktyviai plėtoja tarptautinį bendradarbiavimą įvairiose srityse. Šiam apdovanojimui taip pat buvo nominuoti Bamberg ir Munster miestai Vokietijoje, Cervia miestas Italijoje, Issy-les-Moulineaux miestas Prancūzijoje ir Sopotas Lenkijoje.

  ETPA sesijoje kalbėjo FYROM užsienio reikalų ministras Nikola Dimitrov. Tradiciškai į klausimus Parlamentinėje Asamblėjoje atsakė ET Generalinis Sekretorius T. Jagland. ET Ministrų komitetui pirmininkaujančios Danijos užsienio reikalų ministras Anders Samuelsen apžvelgė ET Ministrų komiteto priimtus sprendimus bei aktualiausius klausimus.

  ETPA pavasario sesijoje dalyvavo LR Seimo nariai A. Butkevičius, E. Vareikis, E. Zingeris, K. Masiulis ir S. Gentvilas.

  Daugiau informacijos apie vykusią sesiją galima rasti adresu http://website-pace.net/en_GB/web/apce/plenary-session

  Naujienlaiškio prenumerata