Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE EUROPOS TARYBOS

Adresas: 42, Rue Schweighaeuser  67000 Strasbourg  FRANCE

plačiau »

Tel. +33 390 411750
El. paštas

Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos 2017 m. vasaros sesija Strasbūre

Sukurta 2017.07.03 / Atnaujinta 2017.07.05 10:47
  Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos 2017 m. vasaros sesija Strasbūre

  2017 m. birželio 26-30 d. Strasbūre vyko Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos vasaros sesija. Vyraujanti šios sesijos tema buvo migrantų ir pabėgėlių krizė Europoje. Apie migrantų ir pabėgėlių krizę vykusiuose debatuose pasisakė ET Generalinis sekretorius T. Jagland, ET Žmogaus teisių komisaras N. Muižnieks, Švedijos Teisingumo, migracijos ministras M. Johansson, Atėnų meras G. Kaminis.

  Turkijos iniciatyva įvyko debatai „Bendra Europos kova prieš terorizmą: laimėjimai ir nesėkmės“. Šios sesijos metu taip pat vyko debatai dėl situacijos Baltarusijoje. Po debatų buvo priimta rezoliucija, kurioje be reikalavimų užtikrinti spaudos, susirinkimų ir žodžio laisvę, panaikinti mirties bausmę bei įgyvendinti JT rekomendacijas, buvo įrašytas raginimas Baltarusijai nutraukti Astravo atominės elektrinės statybas. Pataisa dėl AAE statybų nutraukimo buvo įrašyta Lietuvos delegacijos ETPA pastangų dėka. Parlamentinės asamblėjos vasaros sesijoje dalyvavo ir pranešimus skaitė Moldovos ministras pirmininkas Pavel Filip, Juodkalnijos Ministras pirmininkas Duško Marković, ET MK pirmininkaujančios Čekijos UR ministras Lubomír Zaorálek. Tradiciškai į parlamentarų klausimus atsakė ET GS T. Jagland.

  ETPA vasaros sesijoje dalyvavo LR Seimo narys A. Butkevičius, vadovaujantis Lietuvos delegacijai, jo pavaduotojas E. Zingeris, K. Masiulis, E. Vareikis ir S. Gentvilas.

  Daugiau informacijos apie vykusią sesiją galima rasti adresu http://website-pace.net/en_GB/web/apce/plenary-session  

  Naujienlaiškio prenumerata