Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE EUROPOS TARYBOS

Adresas: 42, Rue Schweighaeuser  67000 Strasbourg  FRANCE

plačiau »

Tel. +33 390 411750
El. paštas

Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos 2017 m. rudens sesija Strasbūre

Sukurta 2017.10.19 / Atnaujinta 2017.10.19 10:23
  Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos 2017 m. rudens sesija Strasbūre

  2017 m. spalio 9-13 d. Strasbūre vyko Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos rudens sesija, kurios metu buvo išrinkta nauja ETPA prezidentė Stella Kyriakides. Rinkimuose į šį postą dalyvavo ir Lietuvos ETPA delegacijos pirmininko pavaduotojas E. Zingeris.

  Tarp svarbiausių šios Asamblėjos sesijoje priimtų dokumentų yra ETPA rezoliucija, kuria raginama surengti 4-ąjį ET viršūnių susitikimą ir stipriai atnaujintas ETPA narių elgesio kodeksas, reaguojant į ETPA nariams pateiktus kaltinimus korupcija. Taip pat priimtos 2 rezoliucijos dėl Azerbaidžano, kuriose reiškiamas susirūpinimas dėl taikomų griežtų priemonių, nukreiptų prieš žmogaus teises, smerkiamas žmogaus teisių gynėjų, NVO lyderių ir žurnalistų persekiojimas ir sulaikymas, raginama greičiau įgyvendinti reformas dėl teismų nepriklausomumo bei sustiprinti vykdomosios valdžios parlamentinę kontrolę. Daug dėmesio rudens sesijoje buvo skirta ir naujai priimtam Ukrainos švietimo įstatymui: šiuo klausimu skubos tvarka priimtoje rezoliucijoje reiškiamas susirūpinimas dėl tautinių mažumų teisės mokytis gimtąja kalba. ETPA sesijos atkreiptas dėmesys ir į pavojų, kylantį teisės viršenybei. Rezoliucijoje „Naujos grėsmės teisės viršenybei ET valstybėse narėse: atrinkti pavyzdžiai“ pateikiami konkrečių šalių, tokių kaip Lenkija, Bulgarija, Moldova, Rumunija ir Turkija, valdžios sprendimai, kurie vienu ar kitu būdu kelia grėsmę teisės viršenybės principų taikymui.

  Rudens sesijoje svečio teisėmis dalyvavo ir pranešimus skaitė Čekijos, pirmininkaujančios ET MK, prezidentas M. Zeman ir Užsienio reikalų ministras Lubomír Zaorálek, Ukrainos prezidentas P. Porošenko, EPBO generalinis sekretorius Á. Gurría. ET Generalinis sekretorius T. Jagland tradiciškai atsakė į ETPA parlamentarus dominančius klausimus.

  Specialios ceremonijos ET būstinėje metu buvo įteiktas penktasis Václav Havel Žmogaus teisių prizas. Šį kartą prizas atiteko nepriklausomų teismų Turkijoje rėmėjui Murat Arslan, kuris šiuo metu yra įkalintas.

  ETPA rudens sesijoje dalyvavo LR Seimo narys A. Butkevičius, vadovaujantis Lietuvos delegacijai, jo pavaduotojas E. Zingeris, K. Masiulis, E. Vareikis ir R. Tamašunienė.

  Daugiau informacijos apie vykusią sesiją galima rasti adresu http://website-pace.net/en_GB/web/apce/plenary-session .

  Naujienlaiškio prenumerata