Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE EUROPOS TARYBOS

Adresas: 42, Rue Schweighaeuser  67000 Strasbourg  FRANCE

plačiau »

Tel. +33 390 411750
El. paštas

Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos 2016 m. rudens sesija Strasbūre

Sukurta 2016.10.18 / Atnaujinta 2016.10.18 12:01
  Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos 2016 m. rudens sesija Strasbūre

  2016 m. spalio 10-14 d. Strasbūre vyko ET Parlamentinės Asamblėjos rudens sesija, kurios metu pranešimus skaitė ir į klausimus atsakė Prancūzijos prezidentas François Hollande, Vokietijos Užsienio reikalų ministras Frank-Walter Steinmeier, Turkijos Užsienio reikalų ministras Mevlüt Çavuşoğlu ir Estijos Užsienio reikalų ir ET Ministrų komiteto pirmininkas Jürgen Ligi. Šios sesijos atidarymo dieną buvo įteiktas Václav Havel Žmogaus teisių prizas. Ketvirtąjį V. Havel vardo garbės prizą už išskirtinius nuopelnus ginant žmogaus teises laimėjo Yazidi žmogaus teisių aktyvistė Nadia Murad.

  Daug dėmesio šioje sesijoje buvo skirta Ukrainai ir Turkijai. Priimtos dvi rezoliucijos „Teisinės priemonės, taikomos žmogaus teisių pažeidimams Ukrainos teritorijoje, nekontroliuojamoje Ukrainos valdžios“ ir „Rusijos agresijos prieš Ukrainą politinės pasekmės“. Turkijos klausimu vyko debatai „Situacija Turkijoje atsižvelgiant į bandymą atlikti valstybės perversmą“.

  Sesijoje tai pat pristatyta Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) veikla 2015-2016 m., aptartos po „Panama papers“ išmoktos pamokas užtikrinti fiskalinį ir socialinį teisingumą, diskutuota apie vaikų teises pakaitinės motinystės atveju, aptartas nelydimų nepilnamečių apsaugos harmonizavimas Europoje, Europos gyventojų dinamikos įtaka migracijos politikai bei moterų lytinių organų žalojimas Europoje.

  ETPA Socialinių reikalų, sveikatos ir tvaraus augimo komitetas svarstė Lietuvos delegacijos ETPA pirmininkės B. Vėsaitės pasiūlymą parengti rezoliuciją apie potencialias Astravo atominės elektrinės grėsmes Europai. Komitetas pasiūlymui pritarė ir paskyrė pranešėją pateiktam siūlymui parengti. Ja tapo Emine Nur Gűnay (Turkija, EC).

  ETPA rudens sesijos metu Lietuvos delegacijos ETPA pirmininkės pavaduotojas E. Zingeris organizavo diskusiją „Religija prieš neapykantą ir už demokratiją, taiką ir toleranciją“.

  Sesijoje dalyvavo Lietuvos delegacijos ETPA pirmininkė B. Vėsaitė, pavaduotojas E. Zingeris, E. Vareikis ir G. Jakavonis.

  Daugiau informacijos galima rasti adresu http://website-pace.net/en_GB/web/apce/plenary-session .

  Naujienlaiškio prenumerata