Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE EUROPOS TARYBOS

Adresas: 42, Rue Schweighaeuser  67000 Strasbourg  FRANCE

plačiau »

Tel. +33 390 411750
El. paštas

Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos 2016 m. pavasario sesija Strasbūre

Sukurta 2016.04.25 / Atnaujinta 2016.05.24 10:25
  Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos 2016 m. pavasario sesija Strasbūre

  2016 m. balandžio 18-22 d. Strasbūre vyko Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) pavasario sesija, kurioje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narių delegacija. Sesijos metu kalbas pasakė Austrijos prezidentas Heinz Fischer, Europos Komisijos pirmininkas Jean-Claude Junker, Turkijos ir Gruzijos ministrai pirmininkai, Ahmet Davutoglu ir Giorgi Kvirikashvili, kiti svarbūs svečiai.

  Pagrindinės diskusijų temos buvo Europos atsakas į pabėgėlių krizę Sirijoje, migrantų teisių padėtis Vakarų Balkanuose, naujos problemos ir iššūkiai, kylantys dėl ekonominių migrantų. Taip pat buvo diskutuojama apie moterų atstovavimo gerinimą politikoje, vaikų radikalėjimą, humanitarinę pagalbą žmonėms, įkalintiems karinio konflikto Ukrainoje metu, aptartos tarptautinės kovos su antisemitizmu Europoje priemonės.

  Seimo delegacijos ETPA pirmininkės Birutės Vėsaitės ir kitų delegatų iniciatyva buvo registruotas pasiūlymas priimti rezoliuciją dėl Astrave (Baltarusijoje) statomos atominės elektrinės saugumo reikalavimų pažeidimų.

  ETPA priėmė rezoliuciją pagal Seimo nario E. Zingerio pristatytą pranešimą apie kovą su terorizmu ir būtinybę stiprinti bendradarbiavimą po Briuselio išpuolių. Emanuelis Zingeris akcentavo terorizmo prevencijos svarbą ir teigė, jog būtina kovoti su radikalėjimu per švietimą. Priimta rezoliucija siekiama sukurti bendrą Europos valstybių instituciją žvalgybai ir kovai su terorizmu.

  Daugiau informacijos apie ET PA galite rasti http://assembly.coe.int/nw/Home-EN.asp

  Nuotrauka @ Council of Europe / Felix Zahn

  Naujienlaiškio prenumerata