Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE EUROPOS TARYBOS

Adresas: 42, Rue Schweighaeuser  67000 Strasbourg  FRANCE

plačiau »

Tel. +33 390 411750
El. paštas

Diskusija apie Europos socialinės chartijos nuostatas Vilniuje

Sukurta 2016.04.06 / Atnaujinta 2016.07.12 13:51
  Diskusija apie Europos socialinės chartijos nuostatas Vilniuje

  Balandžio 6 d. Lietuvos Respublikos seime vyko diskusija apie Lietuvos jau ratifikuotas Europos socialinės chartijos nuostatas ir galimybes ratifikuoti likusias.

  Susitikimą, kuriame dalyvavo Europos Tarybos Europos socialinių teisių komiteto delegacija, surengė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kartu su Seimu ir Europos Taryba. Jo tikslas – įvertinti Lietuvos teisinę padėtį dėl neratifikuotų Chartijos nuostatų, galimybes jas ratifikuoti bei aptarti aktualiausias įgyvendinimo problemas. Lietuva 2001 m. ratifikavo 86 iš 98 pataisytosios Chartijos nuostatų, tai yra žymiai daugiau nei 30 kitų (iš 43) ET valstybių.

  Susirinkusiuosius pasveikinęs Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Gintaras Klimavičius sakė, kad per penkiolika metų Lietuva nėra gavusi nė vienos Ministrų Komiteto rekomendacijos dėl įsipareigojimų pagal Chartiją nevykdymo, bet periodiškai vykstantys tokio pobūdžio susitikimai yra be galo reikalingi ir naudingi Lietuvos specialistams. Seimo pirmininko pavaduotojas Vydas Gedvilas pažymėjo Europos Socialinės chartijos svarbą, užtikrinant žmonių socialines ir ekonomines teises, pasidžiaugė pasiekta pažanga, ratifikuojant Chartijos nuostatas, ir išreiškė viltį, kad Lietuva ir toliau dės pastangas, gerinant ekonominę ir socialinę padėtį šalyje.

  Už Europos socialinės chartijos įgyvendinimą yra atsakinga Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, tačiau prie Chartijos įgyvendinimo pagal savo kompetenciją prisideda beveik visos Lietuvos ministerijos ir dar apie 30 kitų institucijų, organizacijų.

  Naujienlaiškio prenumerata