Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE EUROPOS TARYBOS

Adresas: 42, Rue Schweighaeuser  67000 Strasbourg  FRANCE

plačiau »

Tel. +33 390 411750
El. paštas

30-oji Europos Tarybos vietos ir regionų valdžių kongreso sesija

Sukurta 2016.03.31 / Atnaujinta 2016.07.12 13:51
  30-oji Europos Tarybos vietos ir regionų valdžių kongreso sesija

  2016 m. kovo 22-24 d. Strasbūre vyko 30-oji Europos Tarybos vietos ir regionų valdžių kongreso sesija, kurioje Lietuvos savivaldos atstovai kartu su kolegomis iš kitų Europos šalių diskutavo apie etiką, kovą su korupcija ir tarptautinio dialogo svarbą.

  Pagrindinis dėmesys šioje sesijoje buvo skiriamas etikos ir skaidrumo klausimams vietos bei regionų lygiu. Kongreso nariai pabrėžė, kad savivalda atlieka esminį vaidmenį kovojant su korupcijos apraiškomis savo bendruomenėse. Sesijoje taip pat buvo aptarti iššūkiai, kylantys kuriant tarpkultūrinę visuomenę ir integruojant pabėgėlius, galimybės organizuoti įvairias kultūras ir religijas apimančias veiklas vietos ir regionų lygiu.

  Kongreso nariai priėmė rezoliuciją dėl priemonių, skirtų užkirsti kelią radikalizmui vietos ir regionų lygiu, sukūrimo, nes didėjant ekstremizmo apraiškoms ypač svarbu skatinti dialogą tarp kultūrų ir tikėjimų mažuose bei dideliuose miestuose ir regionuose. Tikimasi, kad šios priemonės apjungs skaitmeninius įrankius bei gerosios praktikos pavyzdžius ir bus prieinamos 36 kalbomis specialiai sukurtame interneto puslapyje.

  Kongreso sesijoje Europos Regionų komiteto (RK) ataskaitą apie vietos valdžios rinkimus Ukrainoje pristatė Lietuvos delegacijos RK vadovas, Zarasų rajono savivaldybės tarybos narys Arnoladas Abramavičius.

  Europos vietos ir regionų valdžių delegatų sesijoje taip pat dalyvavo jaunimo organizacijų atstovai, kurie su Kongreso nariais diskutavo apie jaunimo įtraukimą sprendžiant vietos ir regionų lygių klausimus bei pagrindines jaunimo problemas Europoje.

  Sesijos išvakarėse Lietuvos delegacijos nariai kongreso darbotvarkės klausimus aptarė su Lietuvos Respublikos nepaprastąja ir įgaliotąja ambasadore prie Europos Tarybos Laima Jurevičiene.

  Lietuvą Europos Tarybos vietos ir regionų valdžių kongrese atstovauja Pasvalio rajono meras Gintautas Gegužinskas, Birštono merė Nijolė Dirginčienė, Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas ir Visagino merė Dalia Štraupaitė.

  Daugiau informacijos galima rasti adresu http://lsa.lt/lt/home/8-naujienos/963-europos-vietos-ir-regionu-valdziu-atstovai-strasbure-diskutavo-apie-skaidruma-bei-tarpkulturinio-dialogo-svarba   ir   http://www.coe.int/t/congress/Sessions/30/default_en.asp .

  Naujienlaiškio prenumerata