Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE EUROPOS TARYBOS

Adresas: 42, Rue Schweighaeuser  67000 Strasbourg  FRANCE

plačiau »

Tel. +33 390 411750
El. paštas

Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos 2017 m. pavasario sesija Strasbūre

Sukurta 2017.04.28 / Atnaujinta 2017.05.18 11:53
   	Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos 2017 m. pavasario sesija Strasbūre

  2017 m. balandžio 24-28 d. Strasbūre vyko Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos sesija. Daug dėmesio sulaukė debatai dėl demokratinių institucijų funkcionavimo Turkijoje. Po aktyvių diskusijų buvo priimta rezoliucija, kuria nuspręsta atnaujinti monitoringo procedūrą Turkijoje. Svarbią vietą sesijos darbotvarkėje užėmė debatai dėl žmogaus teisių pažeidimų Šiaurės Kaukaze ir debatai surengti skubos tvarka dėl nerimą keliančių įvykių Vengrijoje, susijusių su įstatymo projektu dėl NVO.

  Priėmus Vengrijos parlamentui pateiktą įstatymo projektą būtų suvaržoma pilietinė visuomenė ir NVO veikla, galimai būtų uždarytas Centrinis Europos Universitetas. Po šių debatų buvo priimtos atitinkamos rezoliucijos dėl žmogaus teisių pažeidimų Šiaurės Kaukaze ir dėl nerimą keliančių pokyčių Vengrijoje.

  ETPA sesijoje tradiciškai į parlamentarų klausimus atsakė ET Generalinis Sekretorius Thorbjørn Jagland, ET Žmogaus teisių komisaras Nils Muižnieks padarė pranešimą ir pristatė 2016 m. žmogaus teisių ataskaitą, apie iššūkius Europai ir ET Ministrų komiteto vaidmenį bei nuveiktus darbus pasisakė ET MK pirmininkaujančio Kipro Užsienio reikalų ministras Ioannis Kasoulides. Į sesiją atvyko ir pranešimus skaitė Ispanijos Karalius Felipe VI ir Graikijos Prezidentas Prokopios Pavlopoulos. Pavasario sesijoje taip pat buvo pažymėtas Europos komiteto prieš kankinimus (CPT) 25 metų veiklos jubiliejus: aptarti CPT veiklos rezultatai ir siūlymai Komiteto veiklai tobulinti.

  ETPA pavasario sesijoje dalyvavo LR Seimo narys A. Butkevičius, vadovaujantis Lietuvos delegacijai, jo pavaduotojas E. Zingeris, K. Masiulis ir E. Vareikis.

  2017 m. pavasario sesijos metu buvo įteiktas 2017 m. Europos prizas. Prizas skirtas Lenkijos Liublino miestui. Tai aukščiausias apdovanojimas, kurį nuo 1955 m. skiria ET Parlamentinė Asamblėja miestui, kuris aktyviausiai propaguoja europietiškas vertybes. Taip pat 10 savivaldybių, įskaitant Palangos miestą, buvo apdovanotos Garbės Lentelėmis. Dar 8 savivaldybėms buvo skirtos Garbės Vėliavos.

  Daugiau informacijos apie vykusią sesiją galima rasti adresu http://website-pace.net/en_GB/web/apce/plenary-session

  Naujienlaiškio prenumerata