Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE EUROPOS TARYBOS

Adresas: 42, Rue Schweighaeuser  67000 Strasbourg  FRANCE

plačiau »

Tel. +33 390 411750
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
palanga.jpg

2017 m. rugsėjo 23 d. Palangoje tarpvalstybiniu lygiu buvo minima Baltų vienybės diena. Šiame minėjime dalyvavo Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos garbės narys Jose Mendes Bota, kuris didžiausio Lietuvos kurorto merui Šarūnui Vaitkui įteikė Palangos miestui skirtą Europos prizo apdovanojimą – Garbės ženklą.

Tautiska giesme 2.jpg

Valstybės dienos proga lietuvių bendruomenė giedojo tautišką giesmę prie lietuviško ąžuoliuko Oranžerijos parke.

49687_005resized.jpg

2017 m. birželio 26-30 d. Strasbūre vyko Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos vasaros sesija. Vyraujanti šios sesijos tema buvo migrantų ir pabėgėlių krizė Europoje. Apie migrantų ir pabėgėlių krizę vykusiuose debatuose pasisakė ET Generalinis sekretorius T. Jagland, ET Žmogaus teisių komisaras N. Muižnieks, Švedijos Teisingumo, migracijos ministras M. Johansson, Atėnų meras G. Kaminis.

49774_003resized.jpg

2017 m. birželio 29 d. Lietuvos Respublikos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė pasirašė susitarimą, kuriuo Lietuva iš Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų skyrė 20 tūkst. eurų Europos Tarybos veiksmų plano Ukrainai 2015-2017 m. įgyvendinimui ir 15 tūkst. eurų Europos Tarybos veiksmų plano Gruzijai 2016-2019 m. įgyvendinimui.

TG-logo-01.jpg
Tautiška giesmė Strasbūre Įkelta2017.06.22

Šių metų liepos 6 d., švenčiant Valstybės dieną, jau devintą kartą per visą pasaulį nuskambės Tautiška giesmė !

49707_003_resized.jpg

2017 m. birželio 19 d. Lietuvos ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė pasirašė 2017 m. sausio 30 d. Roterdame priimtą naujos redakcijos ET konvenciją dėl bendros kino filmų gamybos.

Sesija Kipras.jpg

Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas gegužės 18–19 dienomis dalyvavo Europos Tarybos Ministrų komiteto susitikime, kuriame pagrindinis dėmesys buvo skirtas naujų grėsmių – pabėgėlių krizės, konfliktų, populizmo, ekstremizmo – sprendimui.

facebok lt 3 (002).jpg
Su Europos diena ! Įkelta2017.05.05

Sveikiname su Europos diena !

Europos diena simbolizuoja suvienytos Europos idėją, kurią 1950 m. gegužės 9 d. iškėlė Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Schuman) Paryžiuje pasakytoje kalboje. Šis Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia.

ETPA.jpg

2017 m. balandžio 24-28 d. Strasbūre vyko Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos sesija. Daug dėmesio sulaukė debatai dėl demokratinių institucijų funkcionavimo Turkijoje. Po aktyvių diskusijų buvo priimta rezoliucija, kuria nuspręsta atnaujinti monitoringo procedūrą Turkijoje. Svarbią vietą sesijos darbotvarkėje užėmė debatai dėl žmogaus teisių pažeidimų Šiaurės Kaukaze ir debatai surengti skubos tvarka dėl nerimą keliančių įvykių Vengrijoje, susijusių su įstatymo projektu dėl NVO.

040.jpg

2017 m. kovo 28-30 d. vyko Europos Tarybos Vietos ir regionų valdžios kongreso 32-oji sesija. Sesijoje buvo daug dėmesio skirta migrantų ir pabėgėlių, atvykstančių į Europą, problemoms. Pristatyta Kongreso kartu su ET GS Specialiuoju atstovu migracijai T. Boček parengta ataskaita, patvirtintos išvados dėl tolesnių veiksmų vietos ir regionų lygiu.

facebok kovo 11 4.jpg

Sveikiname su Kovo 11-ąja - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena.

IMG_0861 (1).jpg

Vasario 17 d. lietuvių bendruomenės nariai paminėjos Valstybės atkūrimo dieną.

Keletas akimirkų iš šio renginio.

nacionalinis diktantas.jpg

Š.m. vasario 24 d., penktadienį, 9 val. Prancūzijos laiku, Lietuvos atstovybėje prie Europos Tarybos bus rašomas nacionalinis diktantas!

Šį konkursą rengia VŠĮ Pilietinės minties institutas, kuris kviečia ne tik Lietuvos gyventojus, bet ir po visą pasaulį pasklidusią lietuvių bendruomenę kartu rašyti nacionalinį diktantą.

lietuviskai 4.jpg

Kviečiame pasižiūrėti sveikinimą su Vasario 16-ąja - Valstybės atkūrimo diena !

sesija.jpg

2017 m. sausio 23-27 d. Europos Taryboje vyko Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos žiemos sesija, kurios metu pranešimus skaitė ir į klausimus atsakė ET MK pirmininkaujančio Kipro Užsienio reikalų ministras Ioannis Kasoulides, Europos kaimynystės politikos ir plėtros derybų komisaras Johannes Hahn, Kipro prezidentas Nicos Anastasiades, Rumunijos prezidentas Klaus Werner Iohannis. ET Generalinis sekretorius T. Jagland ne tik tradiciškai atsakė į klausimus, bet ir padarė pranešimą apie aktualius iššūkius Europai.

Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata