Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Viceministras A. Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje

Sukurta 2018.03.20 / Atnaujinta 2018.03.20 16:29

Kovo 20 dieną Briuselyje užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje, kurio metu buvo aptarti ES vidaus ir skaitmeninės rinkos, Energetikos sąjungos, socialinės darbotvarkės, tarptautinės prekybos išvadų klausimai, diskutuota apie santykius su Turkija, jos veiksmus Kipro ekonominėje zonoje. Ypatingas dėmesys buvo skirtas įvykių Solsberyje aptarimui, išreikšta paramą Jungtinei Karalystei.

Viceministras A. Zananavičius pabrėžė poreikį stiprinti kibernetinį saugumą, daugiau investuoti į skaitmeninės infrastruktūros kūrimą bei piliečių skaitmeninių įgūdžių tobulinimą. Energetikos sąjungos kontekste viceministras pažymėjo, kad yra būtina nedelsiant pašalinti neapibrėžtumą dėl teisės ES taikymo visiems energetikos infrastruktūros projektams.

Ministrai aptarė tarptautinę prekybą, pagrindinį dėmesį skiriant JAV pareiškimams bei plieno ir aliuminio apmokestinimo. „Svarbu išlaikyti sąžiningą ir laisvą tarptautinę prekybą, o iškilusius nesutarimus spręsti naudojant atitinkamą Pasaulio prekybos organizacijos praktiką“, - sakė viceministras A. Zananavičius.  

UR viceministras A. Zananavičius dalyvavo ES specialiosios Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje 27 valstybių narių formate, kuriame aptarti Jungtinės Karalystės išstojimo derybų rezultatai ir pasirengimas deryboms dėl ateities santykių.

Naujienlaiškio prenumerata