Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva ir Pietų Korėja siekia stiprinti verslo ryšius

Sukurta 2019.03.05 / Atnaujinta 2019.03.05 11:56
  Lietuva ir Pietų Korėja siekia stiprinti verslo ryšius

  Kovo 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naująja Korėjos ambasadore Lietuvai Mira Sun, kuri sausio pabaigoje įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos  prezidentei Daliai Grybauskaitei.

  „Efektyvų Lietuvos ir Korėjos politinį dialogą, tvirtus akademinių institucijų ir  žmonių tarpusavio ryšius siekiame papildyti intensyvesniu bendradarbiavimu ekonominėje srityje“, – sakė L. Linkevičius.

  Korėjos ambasadorė pritarė būtinybei stiprinti verslo ryšius, džiaugėsi augančiu lietuvių susidomėjimu studijomis Korėjoje. Jau šiais metais tikimasi pasirašyti ir dvišalę sutartį dėl Darbo atostogų programos.

  Susitikimo dalyviai taip pat aptarė neseniai vykusio JAV ir Šiaurės Korėjos vadovų susitikimo Hanojuje rezultatus, saugumo situaciją Korėjos pusiasalyje.

  Nuo 2015 metų pabaigos, įsigaliojus Europos Sąjungos ir Korėjos laisvosios prekybos sutarčiai, Lietuvos įmonės gali sėkmingai eksportuoti į šią svarbią Rytų Azijos rinką. 2018 metais iš Lietuvos į Korėją daugiausiai eksportuota tabako gaminių, medienos, maisto produktų ir optikos įrangos (iš viso už 74,82 mln. eurų).

  Ambasadorė Mira Sun yra keturioliktoji Korėjos diplomatinė atstovė Lietuvai. Korėjos Respublika oficialiai pripažino Lietuvą 1991 metų rugsėjo 5 dieną.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  0511pietu koreja.jpg

  Gegužės 11 dieną Lietuvos ambasadorė Ina Marčiulionytė susitiko su Pietų Korėjos Gjeongio provincijos vicegubernatoriumi Jae-Yul Lee. Susitikimo tikslas – skatinti dvišalius santykius su šia daugiausiai gyventojų turinčia Pietų Korėjos provincija.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata