Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius: Lietuva nuosekliai remia Juodkalnijos narystės ES siekius

Sukurta 2018.05.15 / Atnaujinta 2018.05.15 15:02
   L. Linkevičius: Lietuva nuosekliai remia Juodkalnijos narystės ES siekius
   L. Linkevičius: Lietuva nuosekliai remia Juodkalnijos narystės ES siekius
   L. Linkevičius: Lietuva nuosekliai remia Juodkalnijos narystės ES siekius

   Gegužės 15 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičiaus susitiko su Lietuvoje viešinčiu Juodkalnijos užsienio reikalų ministru Srdžanu Darmanovičiumi (Srđan Darmanović). Ministrai aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, Juodkalnijos narystės ES siekius, situaciją Vakarų Balkanuose, aktualius regioninio saugumo ir bendradarbiavimo klausimus.

   L. Linkevičius pasveikino Juodkalnijos pažangą derybose dėl narystės ES bei tvirtą pasiryžimą vykdant svarbias reformas. 

   „Juodkalnija pirmauja ES integracijos procese, yra patikima ES užsienio politikos partnerė. Remiame šalies siekius tapti ES nare“, – pabrėžė ministras.

   Susitikime L. Linkevičius teigė, jog Lietuva yra pasirengusi bendradarbiauti ir perduoti savo patirtį ekonominės diplomatijos, strateginės komunikacijos, atsparumo hibridinėmis grėsmėms srityse. Eurointegracinę Lietuvos patirtį perduodančios šalies institucijos Juodkalnijoje jau yra įgyvendinusios tris ES Dvynių programos projektus kaimo plėtros, žmogiškųjų išteklių ir audito kontrolės srityse.

   Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat pažymėjo, jog Juodkalnijos tapimas NATO nare 2017 metais atspindi šalies įsipareigojimą bendroms vertybėms bei prisideda prie tarptautinio saugumo ir stabilumo regione.

   2006 metais nepriklausomybę paskelbusi Juodkalnija yra naujausia NATO narė bei didžiausią pažangą derybose dėl narystės ES padariusi ES šalis kandidatė. Juodkalnija derybas dėl narystės ES pradėjo 2012 metais, šiuo metu atidaryta 30 derybinių skyrių iš 35.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Vasario 20 dieną Lietuvoje lankysis Juodkalnijos užsienio reikalų ministras Srdžanas Darmanovičius. Susitikimo su ministru Linu Linkevičiumi metu bus aptariamas Lietuvos ir Juodkalnijos dvišalis bendradarbiavimas, Juodkalnijos pažanga derybose dėl narystės Europos Sąjungoje, situacija Vakarų Balkanuose, regioninio saugumo ir bendradarbiavimo NATO klausimai.

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_0547.jpg

   Lapkričio 14 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su naujuoju Juodkalnijos ambasadoriumi Lietuvai daktaru Budimiru Šegrtu, kuris atvyko įteikti skiriamųjų raštų Prezidentui Gitanui Nausėdai.

   Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
   _MG_3197.JPG

   Birželio 18 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su į Lietuvą vizito atvykusiais Juodkalnijos Parlamento (Skupštinos) pirmininko pavaduotoju, Draugystės su Lietuvos parlamentu grupės pirmininku Genci Nimanbegu bei kitais grupės nariais.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
   Juodkalnija.jpg

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 21 dieną Nepriklausomybės dienos proga pasveikino Juodkalnijos užsienio reikalų ministrą Srđaną Darmanovićių ir palinkėjo Juodkalnijai bei jos žmonėms klestėjimo ir gerovės.

   Dvišaliai santykiai »