Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Japonijos Medicininių tyrimų ir plėtros agentūros prezidentui įteiktas valstybinis apdovanojimas

Sukurta 2018.06.14 / Atnaujinta 2018.06.14 17:09
  Japonijos Medicininių tyrimų ir plėtros agentūros prezidentui įteiktas valstybinis apdovanojimas

  Birželio 13 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis Japonijos Medicininių tyrimų ir plėtros agentūros (AMED) prezidentui Makoto Suematsu įteikė Lietuvos valstybės apdovanojimą – Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžių.

  Juo M. Suematsu apdovanotas Jos Ekscelencijos Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretu už aktyvų įsitraukimą į dvišalių Lietuvos ir Japonijos ryšių medicinos srityje skatinimą. Šis apdovanojimas teikimas Lietuvos ir užsienio šalių piliečiams už jų nuopelnus Lietuvai ir Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje.

  Lietuvos ir Japonijos ryšiai medicinos srityje ypatingai suaktyvėjo po to, kai AMED ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija 2017 metais pasirašė bendradarbiavimo memorandumą, kuriuo skatinamas dvišalis bendradarbiavimas retų ir nediagnozuotų ligų, onkologijos ir kitose abipusiškai įdomiose biomedicinos srityse bei jaunųjų biomedicinos mokslininkų bendradarbiavimas atliekant mokslinius ir klinikinius tyrimus.

  Nuo pat minėto memorandumo pasirašyto, Lietuvos mokslininkai Japonijos kolegoms perdavė 34 nediagnozuotomis ligomis sergančių Lietuvos pacientų genetinę informaciją, kuri vėliau Japonijos mokslininkų palyginta su Japonijos pacientų genetine informacija. Šių duomenų apsikeitimo dėka, 9 ir 34 pacientų buvo nustatytos panašios į Japonijoje aptiktas genetinės mutacijos, o keliems iš 9 pacientų jau paskirtas jų simptomus lengvinantis specialus gydymas.

  Memorandumas taip pat atvėrė galimybes kartu rengti jungtinius mokslinius simpoziumus, kurių pirmasis suplanuotas jau birželio 24 dieną Vilniuje bendradarbiaujant su genų redagavimo srities prof. Virginijumi Šikšniu.

  M. Suematsu yra šeštasis Japonijos pilietis, kuriam skirtas Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžius.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  download.jpg

  Lietuvos ambasada Japonijoje surengė Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) ambasadorių darbinius pietus su Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko (JBIC) gubernatoriumi Tadashi Maeda.

  Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »

  Birželio 10-11 dienomis Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis dalyvavo Azijos ir Europos fondo (ASEF) valdytojų tarybos nuotoliniame posėdyje. Fondo tikslas - siekti geresnio tarpusavio supratimo ir bendradarbiavimo tarp Azijos ir Europos, skatinant intelektualinius, kultūrinius mainus ir žmonių kontaktus.

  Atstovybių naujienos »

  Baigus visas reikalingas diplomatines procedūras, Lietuva oficialiai įsitraukia į naujai Japonijos mokslininkų sukurto vaisto „Avigan“ klinikinius tyrimus. Tikimasi, kad šis naujasis vaistas padės įveikti COVID-19 ir sustabdyti jo plitimą.

  Dvišaliai santykiai »
  11.jpg

  Gruodžio 2 dieną Tokijuje įvyko Lietuvos ir Japonijos politinės konsultacijos, kurių metu aptarti dvišaliai santykiai, regioninės aktualijos bei planai dėl bendrų veiklų 2020 metais minint tarpukario Japonijos diplomato Čiunės Sugiharos veiklos Kaune 80-ąsias metines.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

  Lapkričio 29 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius išreiškė užuojautą Japonijos-Lietuvos draugystės parlamentarų lygos pirmininkui, artimam Lietuvos draugui Hirofumi Nakasonei dėl jo tėvo, buvusio Japonijos ministro pirmininko Yasuhiro Nakasonės, mirties. Šią netekties akimirką ministras palinkėjo stiprybės velionio šeimai ir artimiesiems.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
  .

  Rugsėjo 13 dieną Rygoje užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvavo antrajame Japonijos ir Baltijos šalių užsienio reikalų ministerijų politinio dialogo susitikime. Japonijos inicijuotas bendradarbiavimo su Baltijos šalimis dialogas 2018 metais pradėtas Vilniuje.

  Daugiašaliai santykiai »