Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Hurgados lituanistinėje mokyklėlėje prasidėjo nauji mokslo metai

Sukurta 2020.10.19 / Atnaujinta 2020.10.19 09:15
   Hurgados lituanistinėje mokyklėlėje prasidėjo nauji mokslo metai
   Hurgados lituanistinėje mokyklėlėje prasidėjo nauji mokslo metai
   Hurgados lituanistinėje mokyklėlėje prasidėjo nauji mokslo metai
   Hurgados lituanistinėje mokyklėlėje prasidėjo nauji mokslo metai

   Spalio 17 dieną Hurgadoje Lietuvos ambasada Egipte kartu su lietuvių bendruomene organizavo popietę, kurios metu vietos lietuviai pradėjo naujuosius mokslo metus šeštadieninėje lituanistinėje mokyklėlėje „Jūros arkliukai“.

   Lietuvos ambasadorius Egipte Arvydas Daunoravičius pasveikino susirinkusius vaikus bei pasidžiaugė, kad noras turėti lituanistinę mokyklėlę kyla iš aktyvių Lietuvių bendruomenės Hurgadoje narių. Ambasadorius dėkojo tėvams už jų ryžtą ir kantrybę palaikant mokyklėlės veiklą, o vaikams palinkėjo sėkmės moksluose mokinantis nelengvos, tačiau gimtosios lietuvių kalbos.

   Renginio data pasirinkta neatsitiktinai – šiuo metu Lietuvoje renkamas naujasis Seimas, todėl mažieji lietuviai buvo supažindinti su rinkimų svarba Lietuvos ir jų gyvenime. Mokiniai dalyvavo improvizuotuose rinkimuose, kurių metu balsavo už jiems patikusius pasakų ir animacinių filmukų herojus.

   Hurgadoje susibūrusi lietuvių bendruomenė bei jos iniciatyva įsteigta šeštadieninė mokyklėlė padeda sukurti lietuvišką kalbinę aplinką bei puoselėti lietuvišką bendravimą. Tokios mokyklėlės suburia užsienyje gyvenančius lietuvius ir padeda išlaikyti lietuviškus papročius ir tradicijas bei perduoti juos jaunajai kartai.

   Lietuvos ambasados Egipte remiama „Jūros arkliukų“ mokyklėlė veikia nuo 2013 metų. Ją lanko dvi skirtingo amžiaus vaikų grupės. Iš viso lituanistinėje šeštadieninėje mokyklėlėje Hurgadoje šiuo metu mokosi apie 15 vaikų.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1.JPG

   Sausio 19 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtos ceremonijos metu Lietuvos pilietės pasas įteiktas aktyviai lietuvybės puoselėtojai Rimai Puniškai.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   IMG-20201212-WA0031.jpg

   Gruodžio 12 dieną Lietuvos ambasada Hurgadoje (Egiptas) ir vietos lietuvių bendruomenė pakvietė vietos lietuvius į Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų laukimo popietę.

   Atstovybių naujienos »
   image00024.jpeg

   Lapkričio 28 dieną vyko virtualus metinis Jungtinės Karalystės (JK) bendruomenių vadovų ir atstovų susitikimas, kurį devintą kartą organizavo Lietuvos ambasada JK.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   1.jpg

   Spalio 4 dieną vyko Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje ir edukacinio centro „Lighthouse“ organizuojamas tarptautinis jaunųjų talentų konkursas. Konkurso tikslas – skatinti bendruomeniškumą tarp lietuvių kilmės vaikų ir paauglių iš įvairių pasaulio šalių, puoselėti lietuvių kalbą, motyvuoti vaikus bei paauglius kūrybinei veiklai, suteikti galimybę atskleisti talentus.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

   Spalio 1 dieną vyko lietuvių kalbos mokytojams Airijoje skirtas seminaras, kurio metu buvo pranešta apie stiprinamą lietuvių kalbos mokymą Airijoje.  Jau nuo kitų mokslo metų lietuvių kalba bus įtraukta į Airijos mokyklų mokymo programą kaip pasirenkama užsienio kalba bei įgaus tokį patį statusą, kaip ir kitos pasirenkamos užsienio kalbos, pavyzdžiui  - prancūzų, vokiečių, ispanų ar italų.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   nuotrauka 2.jpg

   Rugsėjo 1 dieną Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje Andrius Pulokas dalyvavo Mokslo ir žinių šventėje Rimdžiūnų vidurinėje mokykloje (Baltarusijoje) lietuvių mokomąja kalba.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »