Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

D. Skusevičius: Lietuva ir toliau skirs didelį dėmesį ES Rytų partnerystei

Sukurta 2018.05.08 / Atnaujinta 2018.05.08 17:44
   D. Skusevičius: Lietuva ir toliau skirs didelį dėmesį ES Rytų partnerystei
   D. Skusevičius: Lietuva ir toliau skirs didelį dėmesį ES Rytų partnerystei

   Gegužės 8 dieną, minint Rytų partnerystės politikos 9-ųjų metinių sukaktį, Užsienio reikalų ministerijoje surengtas Tarpinstitucinės darbo grupės Rytų partnerystės politikos įgyvendinimui koordinuoti skirtas posėdis. Jo metu aptartos Lietuvos institucijų bendradarbiavimo galimybės su Rytų partnerystės šalimis įgyvendinant darbotvarkę „20 siekinių 2020 metams“ ir kitus Briuselio viršūnių susitikime priimtus sprendimus.

   Sveikinimo žodį posėdžio dalyviams taręs Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius pabrėžė, kad ES Rytų partnerystės programa ir projektai padeda 6 ES Rytų partnerėms vykdyti būtinas reformas. „Per pirmuosius devynerius šios politikos metus sudaryti ir šiuo metu jau visiškai veikia Asociacijos susitarimai su Ukraina, Sakartvelu (Gruzija) ir Moldova, kurie leido padidinti prekybos apimtis, pagilinti ekonominius ryšius ir aktyviau vykdyti realias reformas. Taip pat liberalizuotas ES vizų režimas šių šalių piliečiams, vykstantiems į ES, o neseniai pasirašytas ir naujas susitarimas su Armėnija“, – pabrėžė D. Skusevičius. Pasak viceministro, pagrindinis artimiausio laikotarpio uždavinys – padėti mūsų Rytų partneriams visus šiuos susitarimus sėkmingai įgyvendinti.

   Lietuvos sukaupta patirtis stojant į ES ir toliau išlieka labai aktuali ir naudinga Rytų partnerystės šalims. Lietuva dalyvauja 35 ES „Dvynių“ projektuose, kitose dvišalio bendradarbiavimo su Rytų partnerystės valstybėmis veiklose.

   Rytų partnerystės politikos pradžia laikomas pirmasis Rytų partnerystės Viršūnių susitikimas, 2009 metų gegužės 7 dieną surengtas tuo metu ES Tarybai pirmininkavusios Čekijos Respublikos sostinėje Prahoje. 2013 metais Rytų partnerystės viršūnių susitikimas buvo surengtas ir Vilniuje.

   Tarpinstitucinę darbo grupę Rytų partnerystės politikai koordinuoti sudaro Prezidento ir  Vyriausybės kanceliarijos, ministerijų ir joms pavaldžių įstaigų atstovai.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   0716 URT3.jpg

   Liepos 16 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Briuselyje vykusiame Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje. Jo metu pagrindinis dėmesys buvo skirtas Rytų partnerystės Briuselio viršūnių susitikimo sprendimų įgyvendinimui aptarti, taip pat pasirengimui šių metų spalio mėnesį Liuksemburge vyksiančiam Rytų partnerystės užsienio reikalų ministrų susitikimui.

   Europos Sąjunga »
   twinning.png

   Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos aukščiausiasis teismas, Lietuvos Respublikos prokuratūra ir Centrinė projektų valdymo agentūra (toliau – CPVA) kartu su Lenkijos Respublikos finansų ministerija ir Brėmeno viešojo administravimo universitetu (Vokietija) įgyvendins Europos Sąjungos Dvynių projektą „Stiprinti prevencijos ir kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu sistemą“ Moldovos Respublikoje.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   IMG_3504.jpg

   Birželio 14-15 dienomis Batumyje (Sakartvele) vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Sakartvelo Europos Kelias“ Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius pabrėžė manantis, kad ES Rytų Partnerystės politika – viena sėkmingiausių ES politikų, per pastaruosius 9 metus leidusi pasiekti beprecedenčių rezultatų.

   Daugiašaliai santykiai »

   Vasario 13 dieną ES delegacija Serbijoje pranešė, kad Lietuva laimėjo atranką trumpalaikiam Dvynių projektui Serbijoje „Gebėjimų įgyvendinti nacionalinę kriminalinės žvalgybos sistemą stiprinimas (NCIS)“ . Projektą, bendradarbiaudami su kolegomis iš Serbijos Vidaus reikalų ministerijos, įgyvendins Lietuvos kriminalinės policijos biuras kartu su Centrine projektų valdymo agentūra.

   Daugiašaliai santykiai »
   20171123_.jpg

   Briuselyje viešintis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius šiandien susitiko su Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto pirmininku Davidu McAllisteriu ir Europos Parlamento nariu  Knutu Fleckensteinu, vienu iš Europos Parlamento rekomendacijų dėl Rytų partnerystės Briuselio viršūnių susitikimo rengėjų.

   Europos Sąjunga »
   www urm naujienoms.jpg

   Lapkričio 24 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės delegacijoje dalyvaus penktajame ES Rytų partnerystės viršūnių susitikime Briuselyje.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata