Temos Žymėti visasAtžymėti visus

ministras.jpg

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ambasadoje Madride - Lietuvos garbės konsulų Ispanijoje susitikimas

Sukurta 2016.11.24 / Atnaujinta 2016.11.24 16:38
   Ambasadoje Madride - Lietuvos garbės konsulų Ispanijoje susitikimas
   Ambasadoje Madride - Lietuvos garbės konsulų Ispanijoje susitikimas
   Ambasadoje Madride - Lietuvos garbės konsulų Ispanijoje susitikimas

   Lapkričio 24 d. Lietuvos ambasadoje Madride  vyko   Lietuvos garbės konsulų Ispanijoje susitikimas, kurio metu garbės konsulams buvo pristatomos Lietuvos politinės ir ekonominės aktualijos.

   Garbės konsulai dalinosi savo darbo patirtimi, informavo apie  jau įgyvendintus projektus bei planuojamas  veiklas ir renginius 2017 metams. Susitikime pabrėžta Lietuvos ir Ispanijos  ekonominių ryšių  skatinimo svarba.

   Pažymint Lietuvos diplomatinių santykių atkūrimo  su Ispanija 25-sias metines susitikimo dalyviai apsilankė Ispanijos Užsienio reikalų ir bendradarbiavimo ministerijoje, kur juos priėmė   Dvišalių ryšių su ES šalimis, šalimis kandidatėmis bei EEA šalimis generalinė direktorė María Victoria Morera Villuendas.

   Popietinėje Garbės konsulų susitikimo sesijoje dalyvavo  Madride akredituoti Estijos ir Latvijos ambasadoriai bei dalis  šių šalių garbės konsulų Ispanijoje. Svarstoma iniciatyva bendrai rengtis trijų valstybių modernaus valstybingumo 100 metų pažymėjimui  Ispanijoje. 

   Šiuo metu Lietuva Ispanijoje turi tris  garbės konsulus: Rafael José de Espona y Rodríguez (Galicija),  Andrés Fornes Redondo  (Kastilja –La Manča ir Mursija), Enrique Palomino Bilbao (Baskų kraštas).

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   tomas razmus-0948.JPG

   Lapkričio 20 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Garbės konsulų  asociacijos Lietuvoje nariais bei jos prezidentu Linu Aldoniu. Susitikimo metu garbės konsulai pristatė savo veiklą, išreiškė pageidavimą dar glaudžiau bendradarbiauti su ministerija. 

   Lietuva gerbia ir remia Ispanijos Karalystės teritorinį vientisumą ir suverenitetą. Kviečiame Ispanijos vyriausybę ir institucijas konstruktyviu dialogu ir teisinėmis priemonėmis ieškoti konstitucinio sprendimo.

   Dvišaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »

   Spalio 27 dieną Katalonijos parlamentui priėmus sprendimą pritarti regiono nepriklausomybei, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja regione ir ypač Barselonoje esantiems Lietuvos piliečiams išlikti budriems, vengti masinio susibūrimo vietų, prireikus, vadovautis Ispanijos institucijų skelbiamomis rekomendacijomis, su savimi  turėti galiojančius asmens dokumentus, informuoti artimuosius apie savo buvimo vietą.

   Dvišaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »
   Ispanija6.jpg

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Ispanijos užsienio reikalų ir bendradarbiavimo ministrą Alfonso María Dastis Quecedo Nacionalinės dienos proga.

   Dvišaliai santykiai »

   Užsienio reikalų ministerija šiuo metu neturi duomenų, kad Ispanijos Katalonijos regione kilusių neramumų metu būtų nukentėję Lietuvos piliečiai. Katalonijos regione esantiems Lietuvos piliečiams rekomenduojame vengti apsilankymų vietose, kur vyksta masiniai susibūrimai, sekti vietinės žiniasklaidos pranešimus ir laikytis saugumo pajėgų įsakymų.

   Konsulinės naujienos »
   0915garbes konsulai.jpg

   Rugsėjo 15 dieną Lietuvos ambasada Paryžiuje surengė Lietuvos Respublikos garbės konsulų Prancūzijoje, Monake, Maroke ir Tunise susitikimą.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata